Mądrość bajek

Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i...
17,09 * 25,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,04 zł

Opis


Bajki towarzyszyły od zawsze nam, pokoleniu naszych rodziców, a teraz także naszym dzieciom. Wiele zawartych w nich prawd nie straciło nic na aktualności, a wręcz przeciwnie, są niezmienne, uniwersalne. Bajki wprowadzają młodych czytelników w tajemniczy, ale bezpieczny świat księżniczek, rycerzy i zwierząt. Dzięki bajkom dzieci identyfikują się z bohaterami. Mają możliwość stawienia czoła problemom, które przeżywają postacie przypatrują się ich cechom, postawom, zachowaniom – mając możliwość wyboru tych najlepszych. Potem próbują tego samego rozwiązania w świecie realnym. Często uważając, że to jest ich własny pomysł. A to buduje poczucie bezpieczeństwa.

Alfred J. Palla jest autorem książki "Mądrość bajek".

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Mądrość bajek". Krótka forma to mądry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 5-7 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.

Poznaj 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera dzieci w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

 

Książka ma miękką oprawę, co sprawia, że wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w poczekalni u lekarza.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów też kolejne książki z cyklu "MĄDRE BAJKI".

Jest to krótka lektura - jej długość: 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja Mądrość bajek została opublikowana przez Wydawnictwo Bogulandia. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.

Szczegóły - Mądrość bajek

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>