Mali WIELCY. Neil Armstrong

Kiedy Neil był mały, ojciec zabrał go na zawody lotnicze i chłopiec odkrył pasję do latania. Licencję pilota zdobył szybciej niż prawo jazdy, a za sterami samolotów mógł zasiąść już w wieku szesnastu lat! Studiował inżynierię lotniczą, był pilotem i astronautą w programach kosmicznych NASA. Po...
28,15 * 44,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,29 zł

Opis

Kiedy Neil był mały, ojciec zabrał go na zawody lotnicze i chłopiec odkrył pasję do latania. Licencję pilota zdobył szybciej niż prawo jazdy, a za sterami samolotów mógł zasiąść już w wieku szesnastu lat! Studiował inżynierię lotniczą, był pilotem i astronautą w programach kosmicznych NASA. Po swojej pionierskiej misji, podczas której dokonał połączenia dwóch pojazdów na orbicie, uznano, że Neil ma wszystkie kompetencje potrzebne do poprowadzenia pierwszego lotu na Księżyc w 1969 roku. To niezwykła historia Neila Armstronga – astronauty, który jako pierwszy w dziejach stanął na Srebrnym Globie, bohatera, który sprawił, że ludzkość postawiła krok w nieznane, skromnego człowieka, który inspirował, by sięgać gwiazd.

Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków i projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.

Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie i przystępny język opowieści pozwala dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces.

Każda książka zawiera dodatek w formie biografii przedstawionej na osi czasu z datami, faktami, ciekawostkami i zdjęciami bohatera opowieści zapewniając wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękne kolorowe ilustracje będące dziełem artystów z całego świata i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

Seria Mali WIELCY uczy i inspiruje dzieci, by mierzyły wysoko i osiągały wielkie cele. Teraz MALI wkrótce WIELCY!

Za treścią historyjki "Mali WIELCY. Neil Armstrong" stoi MARIA ISABEL SANCHEZ-VEGARA.

Oryginalny tytuł omawianej publikacji to Little People, BIG DREAMS. Neil Armstrong.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Pogłębiaj wiedzę przedszkolaka czytając mu książki z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Mali WIELCY. Neil Armstrong", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Dzieci w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu książka dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź także inne części z cyklu "Mali WIELCY".

Jest to dość krótka książka - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Mali WIELCY. Neil Armstrong" opublikowało Wydawnictwo Smart Books. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.