Mali WIELCY. Martin Luther King

Martin wychowywał się w religijnej rodzinie w duchu wartości i wzajemnego szacunku. Dorastał w świecie segregacji rasowej i postanowił to zmienić walcząc z niesprawiedliwością za pomocą siły słów. Jako pastor i przywódca pierwszego amerykańskiego pokojowego protestu głosił przesłanie, aby nienawiść...
21,62 * 34,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,53 zł

Opis

Martin wychowywał się w religijnej rodzinie w duchu wartości i wzajemnego szacunku.

Dorastał w świecie segregacji rasowej i postanowił to zmienić walcząc z niesprawiedliwością za pomocą siły słów. Jako pastor i przywódca pierwszego amerykańskiego pokojowego protestu głosił przesłanie, aby nienawiść i przemoc zwalczać miłością. Jego słowa niosące nadzieję na pokój i sprawiedliwość wezwały świat do zmiany prawa na równe dla wszystkich. To inspirująca historia lidera ruchu praw obywatelskich, laureata pokojowej Nagrody Nobla, człowieka, który miał marzenie, aby na świecie liczyło się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi.

Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.

Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny.

Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY!

Autorem historyjki "Mali WIELCY. Martin Luther King" jest Maria Isabel Sanchez Vegara.

Tytuł oryginalny prezentowanej publikacji: Little People, BIG DREAMS.

Dzieci bywają ciekawe otaczającego je świata. Pogłębiaj wiedzę malucha proponując mu publikacje z grupy "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Mali WIELCY. Martin Luther King", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i sprawdź też następne części z serii "mali WIELCY".

Jest to krótka lektura - jej długość to 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Mali WIELCY. Martin Luther King" udostępniło Wydawnictwo Smart Books. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to zobacz też pozostałe publikacje tego wydawcy.