Moja mała Biblia

Przedstawiamy przepięknie napisany i zilustrowany zbiór historii biblijnych, stworzony z myślą o dzieciach. Ta książka jest wspaniałą pomocą dla każdego, komu zależy na tym, by dziecko poznało, a przede wszystkim by naprawdę zrozumiało i zapamiętało przesłanie biblijnych opowiadań. Niech...
18,40 * 29,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,33 zł

Opis

Przedstawiamy przepięknie napisany i zilustrowany zbiór historii biblijnych, stworzony z myślą o dzieciach. Ta książka jest wspaniałą pomocą dla każdego, komu zależy na tym, by dziecko poznało, a przede wszystkim by naprawdę zrozumiało i zapamiętało przesłanie biblijnych opowiadań.

Niech opowiedziane prostymi słowami historie biblijne, piękne ilustracje i krótkie fragmenty ze Starego i Nowego Testamentu zachęcają do głębszego poznawania Biblii. Ważne jest, by zapoznawać z nią już najmłodsze dzieci ? naturalnie ufne, ciekawe świata i instynktownie garnące się do prawdziwej wiary. Starsze dzieci mogą czytać ?Moją małą Biblię? samodzielnie.

Odbiorcy:
? rodzice i opiekunowie szukający przystępnie napisanego i pięknego wydania Biblii w wersji dziecięcej,
? katecheci i animatorzy, którzy mogą wykorzystać opowieści z tej książki w codziennej pracy z dziećmi,
? wszyscy poszukujący odpowiedniego podarunku z okazji Chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, na Boże Narodzenie albo z innej okazji związanej z uroczystościami kościelnymi.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
? zawiera wszystkie najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu,
? jest wspaniale zilustrowana i napisana pięknym językiem, kształtującym wrażliwość literacką,
? zawiera najbardziej znane cytaty biblijne, co może być naturalnym pomostem ku lekturze samej Biblii.

Juliet David to autor historii "Moja mała Biblia".

Oryginalny tytuł oferowanej pozycji to My little blessings bible.

Znasz kilkulatka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z korzystając z Twojej pomocy właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Dzieci w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają im poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem kształcenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie wahaj się - sprawdź również następne bajki z serii "-".

Tytuł to 1. wydanie w języku polskim. Oryginalnie publikacja była wydana w j. angielskim. Za przetłumaczenie książki na polski odpowiada Stodulski Sławomir.

Jest to dość obszerna książka - ma 224 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Moja mała Biblia" udostępniło Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź również inne publikacje od tego wydawcy.