Montessori. Elementarz czterolatka

Baw się wspólnie z dzieckiem i pomóż mu zdobywać wiedzę! Koniecznie sięgnijcie po elementarze z serii Montessori! „Montessori” to cykl przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, przygotowany w duchu pedagogiki Montessori. Treść elementarzy została opracowana na podstawie długoletnich...
12,28 * 19,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,88 zł

Opis

Baw się wspólnie z dzieckiem i pomóż mu zdobywać wiedzę! Koniecznie sięgnijcie po elementarze z serii Montessori!

„Montessori” to cykl przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, przygotowany w duchu pedagogiki Montessori. Treść elementarzy została opracowana na podstawie długoletnich doświadczeń autorki zdobytych w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W każdej książce znajduje się wiele różnorodnych zadań, które .: rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie, ćwiczą umiejętność formułowania myśli, wzbogacają słownictwo, umożliwiają poznawanie świata. Układ książki wymaga, by dziecku towarzyszyła osoba dorosła, która odczytuje polecenia, wyjaśnia sposób wykonania zadań, służy pomocą, zachęca do ukończenia pracy. Dziecko staje się współtwórcą książki, a to stwarza doskonałą okazję do licznych rozmów, wypowiadania się na temat wykonywanych ćwiczeń, oceny pracy, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami. Do elementarzy dołączone są naklejki oraz dwie karty z elementami do wycinania.

Seria zawiera także zeszyty ćwiczeń powiązane treściowo i merytorycznie z elementarzami.

Zuzanna Osuchowska, Marcelina Gradowska jest autorem tytułu "Montessori. Elementarz czterolatka".

Wybierz "Montessori. Elementarz czterolatka" i ćwicz z maluchem naukę liczenia czy pisania. Książeczka powstała z myślą o kilkulatkach uczęszczających do przedszkola. Znajdujące się w niej ćwiczeniawspierają edukację programową. Pełna kolorowych ilustracji i ciekawych zadań książeczka sprawi, że nauka mowy lub liczenia stanie się dla Twojego dziecka przyjemnością.

Maluchy w wieku 4-5 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ładne, barwne obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z przedszkolakiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat fabuły pozytywnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

 

Historyjka jest w miękkiej oprawie. Lekkie i poręczne wydanie sprawia, że ruszając na wyprawę, bez problemu można ją wrzucić do torby dziecka.

Jest to stosunkowo krótka publikacja - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja Montessori. Elementarz czterolatka została wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka spodoba się małemu człowiekowi, to wybierz też pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób pieniędzy jest ograniczony, warto zwrócić uwagę na tę książkę.

Szczegóły - Montessori. Elementarz czterolatka

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>