Niebieskie krzesło

Dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni, dzięki której nawet w najzwyklejszej rzeczy można dostrzec magię. Dwaj przyjaciele, Żużel i Pyrek, przechadzają się po pustyni. A na pustyni, jak to na pustyni - nie ma zupełnie nic. Ale zaraz, chwileczkę! Tam w oddali widać jakąś niebieską kropkę....
24,51 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,31 zł

Opis

Dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni, dzięki której nawet w najzwyklejszej rzeczy można dostrzec magię.

Dwaj przyjaciele, Żużel i Pyrek, przechadzają się po pustyni. A na pustyni, jak to na pustyni - nie ma zupełnie nic. Ale zaraz, chwileczkę! Tam w oddali widać jakąś niebieską kropkę. Czyżby to było? krzesło? Tak! Niebieskie krzesło. Co za szczęście! Dlaczego? Jak to, nie wiecie? Chyba nie jesteście jednymi z tych nudziarzy, którzy myślą, że krzesło służy do siedzenia?

Przeczytajcie tę książkę, by przekonać się, że wyobraźnia to siła, dzięki której nawet na pustyni nie ma miejsca na nudę.

W serii Polecone z Zagranicy wydajemy przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

Claude Boujon to autor książki "Niebieskie krzesło".

W oryginale publikacja jest zatytułowana: La chaise bleue.

Jeśli szukasz dla malucha książki, której czytanie sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Niebieskie krzesło". Krótka forma to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 11 lat, warto wręczać im odpowiednie książeczki.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o bohaterach pozytywnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - zamów dla niego również pozostałe części z serii "Polecone z Zagranicy".

Ta pozycja to wydanie 1. w jęz. polskim. Oryginalnie publikacja była napisana w jęz. francuskim. Za przekład publikacji na polski odpowiada Jędryas Jadwiga

Jest to krótka książka - ma 36 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Niebieskie krzesło" opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to sprawdź też inne pozycje od tego wydawcy.