Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata

Nowe, poręczne wydanie superbestsellera! Zjeździła Wietnam i Tajlandię, zmarzła w Korei, pojechała ucierać pasty curry do Indii, przejechała całe Bałkany, zgrzała się na targowiskach w Maroko i rozpływała się nad świeżym awokado w Kalifornii. Odwiedziła ponad pięćdziesiąt krajów, a kulturę każdego...
44,38
Opis

Nowe, poręczne wydanie superbestsellera!

Zjeździła Wietnam i Tajlandię, zmarzła w Korei, pojechała ucierać pasty curry do Indii, przejechała całe Bałkany, zgrzała się na targowiskach w Maroko i rozpływała się nad świeżym awokado w Kalifornii. Odwiedziła ponad pięćdziesiąt krajów, a kulturę każdego z nich poznawała od kuchni. Dla Marty Dymek najważniejsze były regionalne przyprawy, tradycyjne śniadania, rytualne obiady, narodowe dania, ulubione słodkości oraz to, jak wyglądają stragany i targowiska.

W każdej podróży spisywała przepisy, notowała najciekawsze połączenia oraz spotykała się z tamtejszymi kucharzami, kucharkami i domowymi gospodyniami. Kuchnia roślinna nie pochodzi z konkretnego kraju ani kontynentu. Od wieków roślinne potrawy można spotkać na każdej szerokości geograficznej, bez względu na temperaturę, klimat i wysokość nad poziomem morza. Wegańskie jest zarówno meksykańskie guacamole, swojski barszcz z uszkami, afrykański gulasz z jarmużu, jak i buraczane curry z cynamonem. Jeśli tylko wie się, gdzie patrzeć, w każdym kraju z łatwością można spotkać mnóstwo roślinnych przepisów, które otwierają oczy na niespotykane dotąd połączenia i pozwalają na nowo odkryć dobrze znane warzywa. Uwierzcie, że zjedzenie bulwy selera po chińsku zmienia kulinarną wyobraźnię raz na zawsze.


O autorce

Marta Dymek to blogerka, autorka kulinarnego bloga Jadłonomia (Kulinarny Blog Roku 2013) i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilku dodruków. Od sześciu lat prowadzi swoją stronę, na której dzieli się wegańskimi przepisami oraz wskazówkami na temat roślinnego gotowania. Współpracowała z nowojorskim kwartalnikiem kulinarnym „Chickpea Magazine”. Jej teksty publikowano też w „Magazynie Smak”, „Kukbuku” i „Gazecie Wyborczej”, a także w jej autorskiej rubryce w „Kuchnia. Magazyn dla Smakoszy”. Na kanale Kuchnia+ prowadzi swój autorski program Zielona rewolucja Marty Dymek.

Szczegóły - Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata

  • Tytuł: Nowa Jadłonomia
  • Autor: Marta Dymek
  • Wydawnictwo Marginesy
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 272
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788367790857
  • Język: polski
  • Podtytuł: Roślinne przepisy z całego świata
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788367790857
  • EAN: 9788367790857
  • Wymiary: 170 x 215 x 30 mm

Dane producenta

Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o., ul. Mierosławskiego 11/a, 01-527 Warszawa, Polska, marginesy@marginesy.com.pl, tel. 22 8399127

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Marta Dymek ma niewiele ponad 20 lat. Mieszka w Warszawie w ciasnej kawalerce. 2 lata temu postawiła wszystko na jedną kartę – zaryzykowała i porzuciła pracę w agencji reklamowej w ten sposób zyskując czas na pełne oddanie się blogowi.

Tworzony przez nią blog zajmuje się tematyka kulinarną. Są to więc w większości porady kulinarne. Do jej obowiązków należy gotowanie, pisanie oraz prowadzenie warsztatów. Jest autorką trzech książek: “Nowa jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata”, “Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan” oraz “Do serca przytul psa, czyli aktywny uczeń na lekcjach biologii”.

Marta Dymek znana jest z programu “Dzień dobry TVN”, książek kulinarnych i oczywiście z najpopularniejszego bloga w sieci o tematyce kuchni roślinnej. Jadłomania.com to produkt całkowicie spójny i przemyślany, to nie tylko zdjęcia. Znajdziemy tam niezwykłe i pomysłowe przepisy. To przyczyna sukcesu autorki, która ze swoimi recepturami wypłynęła poza obszar Internetu i zaczęła pisać książki.

Inni Klienci kupili również




Zaoszczędź na wyprzedaży >>

Bestsellery - Książki kucharskie

Nowości - Książki