Nowe listy od Feliksa. Tom 2. Mały zając podróżuje po przeszłości

Podczas wycieczki szkolnej w dużym muzeum stało się coś dziwnego: nagle zniknął pluszowy zając Zosi. To bardzo smutne, ponieważ Zosia i Feliks są nierozłączni. Kilka dni później nagle przychodzi prawdziwy list, wiadomość od Feliksa prosto ze Średniowiecza. Jest to pierwszy list, który pluszowy...
40,70 * 59,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,21 zł

Opis

Podczas wycieczki szkolnej w dużym muzeum stało się coś dziwnego: nagle zniknął pluszowy zając Zosi. To bardzo smutne, ponieważ Zosia i Feliks są nierozłączni. Kilka dni później nagle przychodzi prawdziwy list, wiadomość od Feliksa prosto ze Średniowiecza.

Jest to pierwszy list, który pluszowy zając wysyła z podróży po przeszłości. Kolejne listy przychodzą z czasów Wikingów, Indian, starożytnych Greków, z Dalekiego Wschodu, a także z epoki kamiennej. Listy Feliksa w ciekawy, pouczający i pełen humoru sposób przenoszą nas w dawno minione czasy. Każdy z sześciu listów znajduje się w oddzielnej, prawdziwej kopercie ze znaczkiem pocztowym.

Urocza opowieść pluszowego zająca wprawi wszystkich milusińskich w zdumienie i pozwoli im przeżyć niesamowite chwile. Prawdziwe listy i duża mapa z ważnymi datami w historii świata pomogą w odkrywaniu tajemnic przeszłości.

Autorem historyjki "Nowe listy od Feliksa. Tom 2. Mały zając podróżuje po przeszłości" jest Langen Annette.

"Nowe listy od Feliksa. Tom 2. Mały zając podróżuje po przeszłości" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja udanej zabawy. Krótka forma to świetny sposób na to, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Oto 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania pytań.
  • Ładne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o bohaterach korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też następne bajki z serii "LISTY DO FELIKSA".

Książka to 2. wydanie w języku polskim. Pierwotnie pozycja została wydana w j. niemieckim. Michałowska Monika odpowiada za przekład na polski.

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość to 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Nowe listy od Feliksa. Tom 2. Mały zając podróżuje po przeszłości" wydało Wydawnictwo Mamika. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz również pozostałe tytuły tego wydawcy.

Bogate wydanie. Tytuł dla osób mogących pozwolić sobie wydać stosunkowo dużo na książkę dla dzieci. Ta książeczka sprawdzi się też jako pomysł na prezent.