O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu
- Literatura
- Poduszkowce
-
9788376729503
Każdy z nas jest wyjątkowy i powinien być z tego dumny. Ale jak wykorzystać tę swoją niezwykłość? Czy dzięki niej świat może stać się lepszy? Prosiak Poldek, krowa Kunegunda i kot Drops postanawiają to sprawdzić.
Czy świat robi się od tego lepszy - osądzicie sami, na pewno jednak robi się znacznie weselej!
Paweł Wakuła jest autorem książki "O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu".
Książka pt. "O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu" została przypisana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbiór krótkich form to mądry pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.
Chcąc wspierać prawidłowy rozwój dzieci w wieku od 5 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.
5 zalet czytania książek z dziećmi:
- Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
- Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania wielu pytań.
- Obrazy uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
- Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem szlifowania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
- Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.
Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.
Jeśli po lekturze książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie wahaj się i kup także następne książki z serii "Poduszkowce".
Jest to krótka lektura - jej długość: 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.
Publikacja O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu została udostępniona przez Wydawnictwo Literatura. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to wybierz też pozostałe publikacje tego wydawcy.