Opowiem ci, mamo, co robią lisy

Czym lisy różnią się od kotów? A od wiewiórek? Na te i inne nurtujące cię pytania odpowiedzą lis rudy Feliks, lisica polarna Lisa, a także wielkouchy fenek Zenek. Otwórz tę książkę, sprawdź, ile dźwięków jest w lisim słowniku, pomóż Lisie wrócić na Svalbard, a Zenkowi na Saharę. Dzięki trójce...
40,64 * 59,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,98 zł

Opis

Czym lisy różnią się od kotów? A od wiewiórek?

Na te i inne nurtujące cię pytania odpowiedzą lis rudy Feliks, lisica polarna Lisa, a także wielkouchy fenek Zenek. Otwórz tę książkę, sprawdź, ile dźwięków jest w lisim słowniku, pomóż Lisie wrócić na Svalbard, a Zenkowi na Saharę. Dzięki trójce przyjaciół już wkrótce się dowiesz, kto jada dżdżownice alla carbonara i galaretkę z mysich uszu, odkryjesz, w jaki sposób z lisich kup wyrastają krzaczki jeżyn, a przede wszystkim zrozumiesz, że tylko lisom jest dobrze w lisim futrze!


O autorce

Joanna Rusinek miała zostać panią od angielskiego, a potem panią od plastyki… Wreszcie jednak uznała, że najbardziej lubi ilustrować i wymyślać historyjki dla mniejszych i większych czytelników, a także robić filmy animowane. Jest laureatką wielu nagród; jej wspólna książka z bratem Michałem Rusinkiem – „Mały Chopin” – zdobyła we Włoszech Premio Samarelli (2011). Joanna zawsze była ciekawa, co mówi (i kombinuje) lis, więc postanowiła napisać (i nalisować) książkę również na ten temat.


Zobacz booktrailer!

Joanna Rusinek to autor tytułu "Opowiem ci, mamo, co robią lisy".

Książeczka pt. "Opowiem ci, mamo, co robią lisy" została przypisana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to mądry pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 2 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, barwne ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także doskonałym sposobem doskonalenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i kup również kolejne książki z serii "Opowiem ci, mamo".

Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość to 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja Opowiem ci, mamo, co robią lisy została udostępniona przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to wybierz też inne publikacje tego wydawcy.

Wydanie dla wymagających. Tytuł dla osób dysponujących większymi środkami. Ta książeczka sprawdzi się też jako pomysł na podarunek.