Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6

NOWA EDYCJA 2022-2024. Podręcznik do geografii „Planeta Nowa” dla klasy szóstej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat współrzędnych geograficznych, ruchów Ziemi, a także geografii Europy. Ułatwia zrozumienie treści lekcji dzięki prostemu językowi, wytłuszczeniu ważnych informacji...
46,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,29 zł

Opis

NOWA EDYCJA 2022-2024. Podręcznik do geografii „Planeta Nowa” dla klasy szóstej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat współrzędnych geograficznych, ruchów Ziemi, a także geografii Europy.

  • Ułatwia zrozumienie treści lekcji dzięki prostemu językowi, wytłuszczeniu ważnych informacji oraz ułożeniu tekstu w jednej kolumnie.
  • Kształci umiejętność korzystania ze współrzędnych geograficznychdzięki licznym samouczkom.
  • Pomaga zrozumieć ważne treści dotyczące ruchów Ziemi, ponieważ zawiera wiele starannie opracowanych ilustracji i infografik.
  • Umożliwia zdobycie podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarkidzięki prostym i czytelnym mapom, wykresom oraz schematom.
  • Ułatwia porządkowanie wiedzy i powtarzanie wiadomości przed sprawdzianami dzięki podsumowaniom zamieszczonym po lekcjach, podsumowaniom i testom znajdującym się na końcu rozdziałów oraz słowniczkowi.
  • Rozbudza pasję poznawania Europyza pomocą ciekawostek oraz wspaniałych fotografii z różnych zakątków naszego kontynentu zamieszczonych na stronach Oczami podróżnika.

FAQ

Sekcja zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6"?
Tomasz Rachwał, Roman Malarz, Dawid Szczypiński są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
906/2/2019 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauki.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Przeczytaj o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Podejmując wyzwania wiążącym się z nowoczesną edukacją, zapewnia materiały, zgodne z najnowszymi rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i licznych komisji egzaminacyjnych.

Z ilu stron składa się ten podręcznik?
184 to długość tytułu "Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6". Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6"?
Tytuł jest częścią popularnej serii Planeta Nowa.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Planeta nowa. Podręcznik do geografii. Szkoła podstawowa. Klasa 6

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>