PRZEDSZKOLAK POZNAJE PRZYRODĘ. ZWIERZĘTA I ROŚLINY POLSKI

Książka, która uwrażliwia na piękno świata, rozbudza dziecięcą ciekawość i uczy zachowań proekologicznych. Przyda się na wycieczce, w domu, przedszkolu i szkole. Co wyróżnia tę publikację: Ilustracje – dostosowane do dziecięcej wrażliwości, wiernie prezentują gatunki polskiej flory i fauny – są...
13,67 * 14,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,27 zł

Opis

Książka, która uwrażliwia na piękno świata, rozbudza dziecięcą ciekawość i uczy zachowań proekologicznych. Przyda się na wycieczce, w domu, przedszkolu i szkole.

Co wyróżnia tę publikację:

  • Ilustracje – dostosowane do dziecięcej wrażliwości, wiernie prezentują gatunki polskiej flory i fauny – są głównym nośnikiem informacji.
  • Objaśnienia – skondensowane i prosto sformułowane ciekawostki uzupełniają treść ilustracji.
  • Tematyka rozdziałów, np. zmienność pór roku, przystosowanie zwierząt i roślin do różnych środowisk, współistnienie zwierząt i ludzi.
  • Pytania sprawdzające, co dziecko zapamiętało po lekturze poszczególnych rozdziałów.
  • Bogaty zestaw naklejek uatrakcyjniający pracę z książkami.

Autorem książeczki "Przedszkolak poznaje przyrodę. Zwierzęta i rośliny" jest Agnieszka Bator.

"Przedszkolak poznaje przyrodę. Zwierzęta i rośliny" to książka z kategorii kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają przedszkolaki do różnorodnych działań twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, trenują te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Rozwój i dobra zabawa w jednym!

To idealna propozycja dla malucha, który rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu. Książeczka wprowadzi go w świat przedszkolny, pozwoli mu lepiej poznać otaczającą rzeczywistość i przygotować się na nowe wyzwania. Dzięki niej dziecko będzie miało poczucie pewności i gotowości do tego, co przed nim stoi.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się zwierzętami, z tą książeczką ma szansę poznać bliżej fascynujący świat tych wspaniałych stworzeń.

Dzieci w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat treści korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Historyjka ma miękką oprawę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w poczekalni u lekarza.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów dla niego również pozostałe bajki z serii "Przedszkolak poznaje przyrodę".

Jest to dość krótka produkcja - ma 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "Przedszkolak poznaje przyrodę. Zwierzęta i rośliny" została opublikowana przez Wydawnictwo Aksjomat. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to zobacz też inne pozycje od tego wydawcy.

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, warto zwrócić uwagę na tę książkę.