Pzz M±ka żytnia chlebowa typ 720 900 g

M±ka żytnia chlebowa, typ 720. Do chleba żytniego i mieszanego, bułek i pierników. Produkty zbożowe s± podstaw± zdrowego żywienia. Produkcja tradycyjnych m±k oparta jest na wyselekcjonowanych mieszankach zbóż.
4,09
Cena za kg : 4.54zł

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 3,99 zł

W zestawie najtaniej >>

Opis

M±ka żytnia chlebowa typ 720, powstała z wyselekcjonowanej mieszanki zbóż, to idealny produkt do samodzielnego wypieku chleba i bułek w zaciszu domowym. ¦wietnie sprawdzi się przy produkcji chleba żytniego, ale też mieszanego. Doskonale współgra z innymi m±kami - nie musi być stosowana samodzielnie.

M±ka żytnia wygl±da nico inaczej niż zwykła m±ka pszenna, jej kolor jest bardziej szary, a w zapachu mocno wyczuwalne jest zboże. Dzięki mocnemu zmieleniu (typ 720) nasze pieczywo będzie też bardziej zwarte niż tradycyjne. Chleb powstały z takiego surowca będzie doskonałym Ľródłem błonnika.

Do produkcji m±ki typu 720 z żyta ¶ci±gnięto wierzchni± warstwę, następnie zmielono ziarna kilkukrotnie, a na końcu przesiano je przez pytel. Dlatego m±ka ta nazywana jest też często m±k± pytlow±.

W sezonie bożonarodzeniowym m±ka żytnia doskonale nada się do wypieku pierników. To mit, że m±ka żytnia jest zbyt ciężka do wypieków ciast, z niej również bez problemu możemy stworzyć pyszne i puszyste łakocie.

M±ka nie ma żadnych sztucznych dodatków, dlatego doskonale sprawdzi się również do przygotowania domowego zakwasu na chleb, a nawet zakwasu na żurek! Dzięki niej możemy stworzyć również zdrowszy, razowy spód do pizzy i pyszny, domowy makaron.

Opakowanie zawiera 900 g produktu.

Producentem m±ki s± Podlaskie Zakłady Zbożowe, które działaj± już od 1948 roku. Swoje wieloletnie do¶wiadczenie i tradycję przekładaj± na sumienn± produkcję m±k, kaszy gryczanej, grochu i płatków owsianych wysokiej jako¶ci, bez żadnych sztucznych dodatków.

Szczegóły - Pzz M±ka żytnia chlebowa typ 720 900 g

Składniki - Pzz M±ka żytnia chlebowa typ 720 900 g

M±ka żytnia 100%

Warto¶ci odżywcze

W 100 g:

  • Warto¶ci energetyczna: 1428 kJ / 337 kcal
  • Tłuszcz 1,7 g, w tym
  • kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g,
  • węglowodany 77,4 g, w tym
  • cukry 2,5 g,
  • białko 6,3 g,
  • sól <  0,01 g.

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

Dane producenta/dystrybutora

Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A., ul. Elewatorska 14, 15-959 Białystok

Recenzje

Ocena 
Opinia potwierdzona zakupem

Idealna do pieczenia chleba a do tego niedroga. Polecam.

Ocena 
Opinia potwierdzona zakupem

Bardzo dobra jako¶ć i cena. Jestem pozytywnie zaskoczona.

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również