Sami czytamy. Opowieści o konikach

Drodzy Rodzice,każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci znają już wszystkie litery w przedszkolu i potrafią przeczytać pierwsze słowa, a niektóre uczą się alfabetu dopiero w szkole. W kontekście późniejszych zachowań czytelniczych, wiek, w którym dzieci opanowują alfabet nie odgrywa jednak żadnej...
16,30 * 28,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,69 zł

Opis

Drodzy Rodzice,każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci znają już wszystkie litery w przedszkolu i potrafią przeczytać pierwsze słowa, a niektóre uczą się alfabetu dopiero w szkole. W kontekście późniejszych zachowań czytelniczych, wiek, w którym dzieci opanowują alfabet nie odgrywa jednak żadnej kluczowej roli. Już od samego początku ważna jest natomiast ich radość z czytania. Dlatego właśnie „Książkowy Niedźwiadek- program pierwszego czytania” dostosowany jest do ich możliwości i potrzeb. Książka skierowana jest do maluchów rozpoczynających naukę czytania w klasie 1. Przejrzyste czytanki i krótkie linijki tekstu idealnie się do tego nadają. Podkreślone sylaby na kolor ciemnoniebieski/jasnoniebieski ułatwiają dziecku prawidłowe odczytywanie i zrozumienie danego słowa. Początkujący czytelnicy mogą rozpoznać każdą sylabę, np. pomysł, odwaga. Dodatkowo, zabawne zagadki i pytania na rozumienie tekstów zachęcają ich do myślenia i opowiadania. Dzieci, które mają bowiem więcej okazji do rozmów, szybciej uczą się czytać.

Za treścią książeczki "Sami czytamy. Opowieści o konikach" stoi Maja von Vogel, Julia Bierkandt.

"Sami czytamy. Opowieści o konikach" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Krótka forma to mądry sposób na to, by dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 5-11 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książeczek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem szlifowania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź też następne bajki z cyklu "Sami czytamy".

Jest to stosunkowo krótka książka - ma 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Sami czytamy. Opowieści o konikach" udostępniło Wydawnictwo Ibis/Books. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to zobacz też pozostałe pozycje tego wydawcy.