Siostrzyczka
- Zakamarki
-
9788377761731
Najpierw jej nie było.
Potem była piłką w brzuchu mamy.
Teraz jest moją siostrzyczką.
Prosta, ciepła historia o tym, jak to jest, kiedy na świecie pojawia się młodsze rodzeństwo. Początkowo nie można się z nim ani porozumieć, ani za bardzo pobawić, ale można – poczuć się dużym i odpowiedzialnym!
O autorach:
Ulf Stark to jeden z najwybitniejszych szwedzkich autorów książek dla dzieci i młodzieży. W Polsce ukazało się kilkanaście tytułów jego autorstwa, z czego największą popularością cieszą się "Jak tata pokazał mi wszechświat”, "Jak mama została Indianką” oraz wierszyki o Cynamonie i Trusi.
Charlotte Ramel zilustrowała m.in. wiersze Ulfa Starka o Cynamonie i Trusi, książkę Barbro Lindgren "Teraz będziesz kurą”, a także serię Lotty Olsson dla najmłodszych Co Wokoło.
Ulf Stark, Charlotte Ramel to autor książki "Siostrzyczka".
W oryginale publikacja jest zatytułowana: Lillasyster.
"Siostrzyczka" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja świetnej zabawy. Zbudowanie kolekcji krótkich opowieści to świetny sposób na to, by dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.
Publikacje dla dzieci w wieku 3-7 lat są niezwykle pomocnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.
Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:
- Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
- Poprzez lekturę rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania orgomnej ilości pytań.
- Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
- Czytanie z dzieckiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na rozwój.
- To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.
Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo trudniej jest ją zniszczyć.
Tytuł to wydanie 1. w jęz. polskim. Oryginalnie publikacja została napisana w j. szwedzkim. Za przełożenie pozycji na polski odpowiada Katarzyna Skalska.
Jest to dość krótka książka - jej długość: 28 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.
Pozycja "Siostrzyczka" została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to zobacz też pozostałe pozycje tego wydawcy.
Szczegóły - Siostrzyczka
- Autorzy: Charlotte Ramel, Ulf Stark
- Wydawnictwo Zakamarki
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2019
- Ilość stron: 28
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788377761731
- Język: polski
- Oryginalny tytuł: Lillasyster
- Tłumacz: Katarzyna Skalska
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788377761731
- EAN: 9788377761731
- Wymiary: 1950x2350
- Powiązane tematy: Zabawki - prezenty dla dzieci na Święta 2025, Promocje Bee