Smok mojego taty. Wydanie specjalne

Wspaniała, pełna przygód opowieść o chłopcu, który chciał uratować smoka. Kiedy Elmer od przypadkowo spotkanej kocicy dowiaduje się, że na Dzikiej Wyspie jest przetrzymywany w niewoli młodziutki smok, wie, co robić. Pakuje do plecaka niezwykle ważne i niezbędne rzeczy: grzebień, gumę do żucia,...
41,35 * 59,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,01 zł

Opis

Wspaniała, pełna przygód opowieść o chłopcu, który chciał uratować smoka.

Kiedy Elmer od przypadkowo spotkanej kocicy dowiaduje się, że na Dzikiej Wyspie jest przetrzymywany w niewoli młodziutki smok, wie, co robić. Pakuje do plecaka niezwykle ważne i niezbędne rzeczy: grzebień, gumę do żucia, lizaki czy gumki recepturki - po czym dostaje się na statek, którym płynie na daleką, egzotyczną wyspę... Kogo spotka po drodze i w jaki sposób wykorzysta zawartość swojego plecaka? Czy uda mu się dotrzeć do smoka i go uwolnić?

"Smok mojego taty" to niezwykle ceniona klasyczna powieść przygodowa dla dzieci. Otrzymała nagrody Newbery Honor Book i ALA Notable Book, a w 2007 roku amerykańskie Stowarzyszenie Edukacji Narodowej umieściło ją na liście "100 najlepszych książek dla dzieci wybranych przez nauczycieli". W 2012 roku znalazła się na 49. miejscu dziecięcych książek wszech czasów w ankiecie opublikowanej przez School Library Journal. W 2018 roku Netflix ogłosił, że na podstawie książki powstaje animowany film fabularny o tym samym tytule. Premierowy polski przekład autorstwa Adama Pluszki ukazuje się w twardej oprawie i w wyjątkowej, rozszerzonej wersji.

W tym specjalnym wydaniu oryginalny tekst Ruth Stiles Gannett i unikalne, monochromatyczne ilustracje Ruth Chrisman Gannett, zostały wzbogacone fantastycznymi, kolorowymi i pełnymi życia pracami ilustratorki Heleny Pérez Garcíi, co nadaje tej klasycznej powieści dla dzieci nowy, ekscytujący wygląd i sprawia, że staje się ona doskonałym prezentem dla każdego, kto kocha piękne książki! Ruth Stiles Gannett Kahn, autorka klasycznej książki dla dzieci Smok mojego taty, powie wam, że nie jest "prawdziwą" pisarką, bo prawdziwi pisarze pracują nad swoimi książkami każdego dnia. Wyjaśni, że jej książkę napisało jej wewnętrzne dziecko i że to właśnie dlatego dzieciom się podoba. Dziś Ruth dobiega już setki i mieszka na farmie w Trumansburgu z jedną z córek. Nadal uwielbia śpiewać - zwłaszcza z innymi - i żyć rozsądnie, kompostując, przetwarzając odpady, spacerując oraz utrzymując kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Pozostaje aktywną zwolenniczką praw kobiet i praw obywatelskich, środowiska naturalnego, pokoju i postępowej polityki. Przez lata Ruth otrzymała wiele listów i uwag, które dawały jej do zrozumienia, jak ważny był - i nadal jest - "Smok mojego taty" dla czytelników w każdym wieku na całym świecie.


O autorkach

Ruth Chrisman Gannett urodziła się 16 grudnia 1896 roku w Santa Ana w Kalifornii. Od najmłodszych lat uwielbiała rysować - a także wykazywała skłonności do buntu. Podczas studiów na wydziale sztuki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przełamała bariery płci, kiedy zabrała swoje sztalugi i rozstawiła je na zajęciach dla mężczyzn. Nieraz powtarzała, że rysunek był najlepszym sposobem porozumiewania się z dziećmi męża, w tym z ośmioletnią Ruth Stiles Gannett, z którą później współpracowała zawodowo. Chociaż rysunki i grafiki Ruth pojawiły się w wielu miejscach, w tym na okładkach kilku "New Yorkerów", a jej ilustracje do "Tortilla Flat" Johna Steinbecka stały się sławne, najbardziej znana jest z ilustracji nagradzanych książek dla dzieci, takich jak "Smok mojego taty".

Helena Pérez García jest hiszpańską ilustratorką, znaną ze swoich koncepcyjnych, bogatych w szczegóły i niezwykle kolorowych obrazów. Głównym środkiem wyrazu Heleny jest gwasz, a głównymi źródłami inspiracji - sztuka, literatura i kino. Po ukończeniu akademii sztuk pięknych w Hiszpanii Helena w 2012 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszkała i pracowała przez sześć lat. Od 2018 roku mieszka w Madrycie. Pracowała dla Penguin Random House, The Body Shop, Tate Publishing, "The Financial Times", "Reader`s Digest" i "Il Corriere della Sera".

Szczegóły - Smok mojego taty. Wydanie specjalne

 • Autor: Ruth Stiles Gannett
 • Wydawnictwo Skład Papieru
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 52
 • Format: 24.0 x 28.0 x 1.2 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788395903137
 • Język: polski
 • Podtytuł: Wydanie specjalne
 • Oryginalny tytuł: My Fathers Dragon
 • Tłumacz: Adam Pluszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788395903137
 • EAN: 9788395903137
 • Wymiary: 24.0 x 28.0 x 1.2 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>