Święta królowa Jadwiga. Święci uśmiechnięci

Oto historia dziewczynki, od której niewiele oczekiwano – była najmłodsza w rodzinie i urodziła się w czasach, kiedy do ważnych zadań przygotowywano wyłącznie chłopców. Tymczasem ona została… królem! I to mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało? I jakim królem była Jadwiga? Przeczytajcie i...

20.24 zł

-8%

22.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Oto historia dziewczynki, od której niewiele oczekiwano – była najmłodsza w rodzinie i urodziła się w czasach, kiedy do ważnych zadań przygotowywano wyłącznie chłopców. Tymczasem ona została… królem! I to mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało? I jakim królem była Jadwiga? Przeczytajcie i przekonajcie się.

Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki – też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Dla dzieci od 5 do 10 lat.

Autorka:

Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką licznych nagród literackich, historykiem i krytykiem sztuki, tłumaczką z języka włoskiego. Współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

Dofinansowano ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dlaczego warto kupić tę książkę?

  • Eliza Piotrowska z typową dla siebie swadą i humorem przybliża dzieciom barwną i ciekawą postać, ważną dla historii naszego kraju.
  • Młodzi czytelnicy poznają interesujący fragment historii naszego kraju, dowiedzą się miedzy innymi, jak powstał pierwszy polski uniwersytet, jak Jadwiga radziła sobie z krzyżakami i dlaczego słuchał się jej nawet papież!
  • Przekonają się, że każdy człowiek, nawet dziecko, może wiele osiągnąć.
  • Opowieść wzbogacają barwne ilustracje, dostosowane do wrażliwości dziecka.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Święta królowa Jadwiga. Święci uśmiechnięci

Inni Klienci kupili również