Wałęsa. Gra o wszystko

61,37


Dodaj do listy zakupowej

Cena regularna: 99,99 zł -39%
Cena sugerowana przez producenta/wydawcę.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 66,57 zł -8%
Opis

Pochodzący z chłopskiej rodziny stoczniowy elektryk, prosty robotnik. Przywódca Solidarności, noblista. Albo, jak chcą inni, megaloman i manipulator. Dla jednych bohater, dla innych wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy marionetka w rękach innych?

Po kolejnych wyborach i przegranej walce o Belweder wrócił nie do domu, lecz do biura, za monitor komputera, skąd do dzisiaj wysyła w świat swoje barwne, czasem niezrozumiałe wpisy, komentarze, oświadczenia, prowadzi też blogi i transmisje.

Na jego temat powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą?

Dziesięć lat pracy; ponad sto przeprowadzonych rozmów; stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień; liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, a wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.

Szczegóły - Wałęsa. Gra o wszystko

  • Tytuł: Wałęsa
  • Autor: Krzysztof Brożek
  • Wydawnictwo Czarna Owca
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 856
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381432719
  • Język: polski
  • Podtytuł: Gra o wszystko
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381432719
  • EAN: 9788381432719
  • Wymiary: 16.5x24.5 cm

Dane producenta

Wydawnictwo Czarna Owca, Wspólna 35 lok. 5, 00-519 Warszawa, Polska, handel@czarnaowca.pl, tel. 22 616 29 36

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy