Wiewiórka z lasu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o lesie… Kto tak hałasuje? To Kitka i jej bracia....
40,64 * 59,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,98 zł

Opis

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o lesie…

Kto tak hałasuje? To Kitka i jej bracia. Wiewiórczęta nie mogą się doczekać, kiedy opuszczą dziuplę. Mama wszystkiego je nauczy: jak skakać i biegać po drzewach, jak szukać jedzenia i suszyć grzyby, ale też tego, że trzeba być zawsze gotowym do ucieczki. Las jest piękny, ale i niebezpieczny…

„Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.


O autorkach

Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje się wszystko, co w literatu­rze kocha najbardziej: tajemnica, prawda, piękno i odrobina magii. Wyróżniona tytułem „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” za serię o Basi (2009), uhonorowana wpi­sem na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie za „Świat według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu” oraz nagrodą jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato za tytuł „Basia i wyprawa do lasu” (2015).

Magdalena Kozieł-Nowak – jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

Zofia Stanecka jest autorem historii "Wiewiórka z lasu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka".

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojej pomocy właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Wykonawcą rysunków jest Magdalena Kozieł-Nowak..

Książki dla dzieci w wieku 3-4 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością pobudzi go do zadawania licznych pytań.
  • Piękne, barwne obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem szlifowania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze książki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź również pozostałe bajki z serii "Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka".

Jest to krótka publikacja - ma 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja Wiewiórka z lasu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka została opublikowana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.