Wycinamy razem

„Wycinamy Razem”  to książeczka przeznaczona dla najmłodszych w której maluchy mają za zadanie pokolorować niektóre elementy  w książeczce a następnie wyciąć rysunek i posklejać tak aby powstały kolorowe postacie z podwodnego świata.  Pamiętaj, że już dwulatek może nauczyć się...
7,45 * 10,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,58 zł

Opis

„Wycinamy Razem”  to książeczka przeznaczona dla najmłodszych w której maluchy mają za zadanie pokolorować niektóre elementy  w książeczce a następnie wyciąć rysunek i posklejać tak aby powstały kolorowe postacie z podwodnego świata.  Pamiętaj, że już dwulatek może nauczyć się posługiwać nożyczkami. Oczywiście bezwzględnie nauka musi odbywać się pod kontrolą osoby dorosłej.

Zabawa z wycinankami jest trochę zapomnianą techniką ćwiczeń z dziećmi. Przypominamy zatem, że używanie przez dziecko nożyczek przysłuży się jego rozwojowi.

Wycinanie:

  • poprawia koordynację ruchową (integracja bilateralna)  Ponieważ jedną ręką wycina a drugą ręką musi przesuwać papier. Dzięki czemu ćwiczy obie połowy ciała.
  • Poprawia skupienie dziecka a jednocześnie dzięki szybkiemu efektowi maluch buduje swoją pewność siebie.
  • Pozwala ćwiczyć prawidłową postawę siedzącą.
  • Poprawia koordynację oko-ręka (koordynacja wzrokowo-ruchowa)  Dziecko uczy się synchronizować rękę z tym co widzi oko i właściwie na to reagować.

*Nożyczki w gratisie!

"Wycinamy razem" to publikacja z kategorii "Kolorowanki i naklejanki". Książki z tej sekcji dają dzieciom możliwość twórczego działania oraz wspierają ćwiczenia małej dłoni, nadgarstka i palców. Dodatkowo kolorowanie lub wyklejanie ćwiczy cierpliwość, ponieważ wymaga skupienia i przeznaczenia czasu. Może też redukować stres i poprawiać samopoczucie.

Książkę wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, wychodząc z domu na pozadomową przygodę, bez przeszkód można ją zapakować dziecku do plecaka lub torby.

"Wycinamy razem" opublikowało Wydawnictwo Ferment. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to sprawdź także pozostałe tytuły tego wydawcy.

Dysponujesz niedużym budżetem? Ta książeczka to niekosztowny wybór.