Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą

Książka "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" adresowana jest do dzieci 5 i 6-letnich. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego. Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko przygotowanie dzieci do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole, ale...
14,16 * 14,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,70 zł

Opis

Książka "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" adresowana jest do dzieci 5 i 6-letnich.

Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko przygotowanie dzieci do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole, ale także kształtowania umiejętności społecznych niezbędnych do poprawnych relacji z dziećmi i dorosłymi.

Ćwiczenia zawarte w książce rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową i słuchową, orientację przestrzenną oraz procesy poznawcze.

Dzieci, pomagając bohaterom książki, uczą się rozwiązywania problemów oraz uwrażliwiają na potrzeby i uczucia innych.

Autorem tytułu "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" jest Katarzyna Siedlanowska.

Książeczka pt. "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" powstała z myślą o kilkulatkach. Dzięki niej maluchy mogą rozwijać kreatywność i zdolności poznawcze. Coś pożytecznego i dobra zabawa w jednym!

Przedszkolaki w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książeczek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym o fabule pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Historyjka ma miękką okładkę, dzięki czemu bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy czekamy w poczekalni u lekarza.

Jest to niezbyt długa książka - ma 64 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" udostępniło Wydawnictwo Niko. Jeśli ta książeczka zainteresuje malucha, to wybierz również inne tytuły od tego wydawcy.

Ten tytuł to doskonały przykład, że nie musisz wydawać dużych pieniędzy, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.