Albert i Mika. Albert Albertson. Tom 12

Albert lubi bawić się z Miką, kuzynką Wiktora. Właśnie zbudowali domek na drzewie, a Mika ma mnóstwo świetnych pomysłów, jak go urządzić. Jednak chłopaki w szkole śmieją się z Alberta, że bawi się z dziewczynami… Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek...
18,68 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,68 zł

Opis

Albert lubi bawić się z Miką, kuzynką Wiktora. Właśnie zbudowali domek na drzewie, a Mika ma mnóstwo świetnych pomysłów, jak go urządzić. Jednak chłopaki w szkole śmieją się z Alberta, że bawi się z dziewczynami…

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy". Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Gunilla Bergstrm jest autorem historii "Albert i Mika. Albert Albertson. Tom 12".

Oryginalny tytuł prezentowanej publikacji: Alfons och Milla.

"Albert i Mika. Albert Albertson. Tom 12" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja doskonałej zabawy. Zbiór krótkich historii to dobry pomysł, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 5 do 11 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem kształcenia zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i sprawdź także inne części z cyklu "ALBERT ALBERTSON".

Tytuł to 1. wydanie w j. polskim. Pierwotnie publikacja została napisana w języku szwedzkim. Za przełożenie pozycji na polski odpowiada Skalska Katarzyna

Jest to dość krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Albert i Mika. Albert Albertson. Tom 12" wydało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to sprawdź również pozostałe tytuły od tego wydawcy.