Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie. Albert Albertson. Tom 2

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje...
19,68 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,67 zł

Opis

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy".

Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

Gunilla Bergström to autor książki "Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie. Albert Albertson. Tom 2".

Tytuł oryginalny omawianej książki to Aja baja, Alfons Aberg.

"Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie. Albert Albertson. Tom 2" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja doskonałej zabawy. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książeczki dla dzieci w wieku 5-7 lat są niezwykle pomocnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym czasie.

5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem szlifowania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie wahaj się - kup również następne bajki z serii "ALBERT ALBERTSON".

Jest to bardzo krótka książka - jej długość: 28 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie. Albert Albertson. Tom 2" została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to sprawdź również pozostałe tytuły tego wydawcy.