Albert i potwór. . Albert Albertson. Tom 7

Albert nie może się bawić ani spać. Pod jego łóżkiem zamieszkał potwór. Pojawił się tego dnia, kiedy Albert uderzył na podwórku młodszego kolegę. Albert musi coś zrobić, żeby potwór wyprowadził się spod łóżka! Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem...
16,39 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,89 zł

Opis

Albert nie może się bawić ani spać. Pod jego łóżkiem zamieszkał potwór. Pojawił się tego dnia, kiedy Albert uderzył na podwórku młodszego kolegę. Albert musi coś zrobić, żeby potwór wyprowadził się spod łóżka!

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy".

Autorem książeczki "Albert i potwór. . Albert Albertson. Tom 7" jest Gunilla Bergström.

W oryginale książka jest zatytułowana: Alfons och odjuret.

"Albert i potwór. . Albert Albertson. Tom 7" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja doskonałej zabawy. Kolekcja krótkich form to doskonały sposób na to, by dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Poza tym lektura książek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Historyjka jest w miękkiej okładce. Lekkie i poręczne wydanie sprawia, że ruszając na wyprawę, bez przeszkód można ją wrzucić do plecaka lub torby dziecka.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź także inne bajki z cyklu "ALBERT ALBERTSON".

Jest to stosunkowo krótka książka - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Albert i potwór. . Albert Albertson. Tom 7" wydało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to wybierz również pozostałe tytuły od tego wydawcy.