Kto obroni Alberta? Albert Albertson. Tom 5

Albert niedawno się przeprowadził i nie zna żadnych dzieci na nowym osiedlu. Z nikim się nie bawi. Chyba brak mu odwagi. Jest taki samotny! I choć czasem odwiedza go Molgan, tajemniczy kolega, to jednak zawsze znika, kiedy Albert najbardziej go potrzebuje. Na szczęście pewnego dnia Albert kogoś...
16,13 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,36 zł

Opis

Albert niedawno się przeprowadził i nie zna żadnych dzieci na nowym osiedlu. Z nikim się nie bawi. Chyba brak mu odwagi. Jest taki samotny! I choć czasem odwiedza go Molgan, tajemniczy kolega, to jednak zawsze znika, kiedy Albert najbardziej go potrzebuje. Na szczęście pewnego dnia Albert kogoś poznaje…

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy". Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

Autorem historyjki "Kto obroni Alberta? Albert Albertson. Tom 5" jest Gunilla Bergström.

Oryginalny tytuł omawianej publikacji: Vem räddar Alfons ?berg?.

Książka pt. "Kto obroni Alberta? Albert Albertson. Tom 5" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich opowieści to dobry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o treści pozytywnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - zamów dla niego też inne bajki z serii "ALBERT ALBERTSON".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość to 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Kto obroni Alberta? Albert Albertson. Tom 5" wydało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to zobacz też inne publikacje od tego wydawcy.