Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Podręcznik Ciekawa chemia ciekawie i precyzyjnie objaśnia chemię, dzięki gruntownej analizie zagadnień chemicznych, np. w temacie związanym z powietrzem uczeń pozna jego skład i rolę poszczególnych składników w życiu człowieka. Motywuje do badania, dociekania, odkrywania praw i zależności...
37,99 * 40,91 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,81 zł

Opis

Podręcznik Ciekawa chemia ciekawie i precyzyjnie objaśnia chemię, dzięki gruntownej analizie zagadnień chemicznych, np. w temacie związanym z powietrzem uczeń pozna jego skład i rolę poszczególnych składników w życiu człowieka.

Motywuje do badania, dociekania, odkrywania praw i zależności chemicznych, m.in. po każdej lekcji znajduje się propozycja samodzielnej pracy doświadczalnej dla ucznia (Wykonaj doświadczenie), która nie wymaga użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników. Fotografie, eksperymenty i odwołania do życia codziennego rozbudzają naturalną ciekawość młodzieży.

Treść została podzielona na działy, które składają się z lekcji. Zarówno działy, jak i lekcje mają te same elementy.

 • Strona działowa z tytułami lekcji ma zainteresować materiałem, który będzie omawiany.
 • Uczmy się razem, uczmy się aktywnie to propozycja projektu i pracy w grupach.
 • Ważne pojęcia stanowią zbiór najważniejszych terminów, z którymi uczniowie zapoznają się w toku lekcji.
 • Część Dowiedz się więcej zawiera interesujące informacje poszerzające tematykę omawianą na lekcji.
 • Podsumowanie lekcji wypunktowuje jej najistotniejsze zagadnienia.
 • Rozwiąż zadania i problemy to zestaw poleceń, z którymi uczeń powinien się zmierzyć w domu.
 • W sekcji Wykonaj doświadczenie znajdują się propozycje prostych eksperymentów do samodzielnego wykonania przez ucznia, które nie wymagają użycia sprzętu laboratoryjnego ani specjalnych odczynników.
 • Podsumowanie działu gromadzi najważniejsze informacje w formie tabel i schematów ułatwiających powtórzenie materiału.
 • Test do działu, składający się z 10 pytań testowych jednokrotnego wyboru, stanowi dobre przygotowanie do sprawdzianu.
 • Zestaw zadań tekstowych Sprawdź swoje umiejętności pozwala uczniowi ocenić, co już umie, a nad czym jeszcze powinien popracować.

Działy:

 1. Świat substancji
 2. Budowa atomu a układ okresowy pierwiastków chemicznych
 3. Łączenie się atomów
 4. Gazy i ich mieszaniny
 5. Woda i roztwory wodne

Podręcznik ma wersję elektroniczną.

Doskonałym uzupełnieniem publikacji jest zeszyt ćwiczeń.

Podręcznik zgodnie z nową podstawą programową jest przeznaczony na 2 godziny lekcyjne w klasie 7.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Hanna Gulińska, Janina Smolińska.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
820/1/2017 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
 • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się w opisie oglądanego produktu.Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało działalność w 1945 roku. Od publikacji pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem cenionych naukowców, ekspertów i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań oferuje również platformę internetową WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
208 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Możemy korzystać z tej publikacji do nauki chemii.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii CIEKAWA CHEMIA.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Ciekawa chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>