Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, ceniony i cieszący się zaufaniem nauczycieli od wieli lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach. Podręcznik Świat fizyki. Klasa 7. składa się z siedmiu rozdziałów tematycznych:...
40,40 * 43,44 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,93 zł

Opis

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, ceniony i cieszący się zaufaniem nauczycieli od wieli lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach.

Podręcznik Świat fizyki. Klasa 7. składa się z siedmiu rozdziałów tematycznych:

  • Wykonujemy pomiary,
  • Niektóre właściwości fizyczne ciał,
  • Cząsteczkowa budowa ciał,
  • Jak opisujemy ruch?
  • Siły w przyrodzie,
  • Praca, moc, energia mechaniczna,
  • Przemiany energii w zjawiskach cieplnych.

Każdy z siedmiu rozdziałów składa się z tematów, a każdy temat zakończono Podsumowaniem przypominającym najważniejsze treści z danego tematu. Z kolei na końcu każdego rozdziału umieszczono Repetytorium, test wyboru Sprawdź swoją wiedzę oraz dodatkowe zadania przekrojowe.

W podręczniku zamieszczono liczne, w pełni rozwiązane przykłady wspomagające uczniów w pokonywaniu trudności rachunkowych oraz wiele zadań jakościowych i obliczeniowych. Opisano również wszystkie doświadczenia wymienione w podstawie programowej, a ponadto wiele prostych i ciekawych eksperymentów, które można wykonać na lekcji lub samodzielnie w domu. Podręcznik zawiera także polecenia odsyłające uczniów do Internetu. 

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową MEN obowiązującą w klasie 7 szkoły podstawowej od września 2017 r. Uwzględniono w nim wszystkie zmiany, jakie nowa podstawa programowa wprowadza w stosunku do poprzedniej, np. usunięto temat dotyczący maszyn prostych, umiejętności doświadczalne są zapisane w treściach poszczególnych działów programowych, wprowadzono ruch po okręgu, doprecyzowano wymagania dotyczące prędkości i przyspieszenia, wprowadzono pojęcie wektora siły.

Podręcznik w wersji papierowej ma także swój odpowiednik w wersji elektronicznej.

FAQ

Sprawdź pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Za treścią tytułu stoją Barbara Sagnowska, Maria Rozenbajgier, Ryszard Rozenbajgier, Danuta Szot-Gawlik, Małgorzata Godlewska.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
821/1/2017 to numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony podmiot na polskim rynku wydawniczym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało ogromną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią serii ŚWIAT FIZYKI.
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Ile stron ma ta pozycja?
Ten tytuł ma 248 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest fizyka.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto zacząć nowy rok szkolny.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>