Co mówi tata Alberta? Albert Albertson. Tom 15

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć! Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem,...
18,72 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,15 zł

Opis

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy". Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Gunilla Bergstrm jest autorem książki "Co mówi tata Alberta? Albert Albertson. Tom 15".

W oryginale publikacja jest zatytułowana: Vad sa pappa ?berg?.

"Co mówi tata Alberta? Albert Albertson. Tom 15" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to mądry sposób na to, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością pobudzi malucha do zadawania licznych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza zakres słownictwa dziecka.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - sprawdź również pozostałe książki z serii "ALBERT ALBERTSON".

Książka to wydanie 1. w jęz. polskim. Oryginalnie publikacja była napisana w j. szwedzkim. Za przełożenie tytułu na polski odpowiada Skalska Katarzyna.

Jest to stosunkowo krótka produkcja - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja "Co mówi tata Alberta? Albert Albertson. Tom 15" została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz również pozostałe pozycje od tego wydawcy.