Wiąż, ile chcesz, Albercie. Albert Albertson. Tom 14

Albert ma pięć lat i właśnie nauczył się wiązać. Nareszcie tata nie musi się schylać, żeby zawiązać mu buty. Albert wiąże, związuje i przywiązuje wszystko, co się da. A teraz wymyślił coś specjalnego - wiązaną niespodziankę dla Wiktora i Miki. Co to będzie? Albert Albertson mieszka z bardzo miłym...
19,67 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,68 zł

Opis

Albert ma pięć lat i właśnie nauczył się wiązać. Nareszcie tata nie musi się schylać, żeby zawiązać mu buty. Albert wiąże, związuje i przywiązuje wszystko, co się da. A teraz wymyślił coś specjalnego - wiązaną niespodziankę dla Wiktora i Miki. Co to będzie?

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy". Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

Gunilla Bergstrom to autor historii "Wiąż, ile chcesz, Albercie. Albert Albertson. Tom 14".

Oryginalny tytuł prezentowanej publikacji to Bara knyt, Alfons!.

Jeśli szukasz dla malucha książki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Wiąż, ile chcesz, Albercie. Albert Albertson. Tom 14". Wybór krótkich bajek to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 5 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Ładne, barwne obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książek wspomaga małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów dla niego również pozostałe części z serii "ALBERT ALBERTSON".

Tytuł to 1. wydanie w j. polskim. Oryginalnie książka była wydana w języku szwedzkim. Za przetłumaczenie pozycji na polski odpowiada Skalska Katarzyna

Jest to dość krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Wiąż, ile chcesz, Albercie. Albert Albertson. Tom 14 została udostępniona przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to zobacz też inne pozycje od tego wydawcy.