Elementarz

Reprint "Elementarza" Mariana Falskiego z 1971 roku, który w różnych postaciach prawie przez sto lat towarzyszył pokoleniom siedmiolatków w ich pierwszej drodze do szkoły. Książka została starannie i pieczołowicie odtworzona na wzór wydania utrwalonego w pamięci prawie wszystkich dorosłych Polaków....
98,42 * 119,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 98,52 zł

Opis

Reprint "Elementarza" Mariana Falskiego z 1971 roku, który w różnych postaciach prawie przez sto lat towarzyszył pokoleniom siedmiolatków w ich pierwszej drodze do szkoły.

Książka została starannie i pieczołowicie odtworzona na wzór wydania utrwalonego w pamięci prawie wszystkich dorosłych Polaków.
Reprint wydania XV z 1971 r.

Po raz pierwszyElementarzukazał się w 1910 roku z ilustracjami Jana Rembowskiego. Z nieznacznymi modyfikacjami służył w polskich szkołach do roku 1974, kiedy PZWS wydały ostatnią jego wersję, pięknie ilustrowaną przez Janusza Grabiańskiego. Jest najdłużej funkcjonującym elementarzem na świecie.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Elementarz"?
Marian Falski jest autorem tej książki.
Dostępnych jest 3 - 5 książek od tego autora. To imponujące, gdyż zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i ciągłego zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie profesorską lub nauczycielską, co daje im ekstra umiejętności związane z tym, jak dobrze przekazać informacje dla uczniów. Pisanie podręczników to na tyle długi proces, który może trwać miesiące lub nawet lata, a niektóre książki mogą wymagać wielu rewizji i aktualizacji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Elementarz został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
Reprint wydania XV z 1971 r. to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauczania.

 
Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na stronie opisywanego produktu.

 
Do której klasy i na jakim poziomie edukacji potrzebny jest opisywany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest edukacja wczesnoszkolna.

 
O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej działających wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło swoją działalność w 1945 r. Od momentu publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 miliardy książek. Aktualnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem wybitnych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje również serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników oraz Klub Nauczyciela.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
168 to długość książki "Elementarz".
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną ilustracjami. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Elementarz

 • Autor: Marian Falski
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2017
 • Oprawa: Twarda
 • Ilość stron: 168
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302087417
 • Język: polski
 • ISBN: 9788302087417

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>