Fizyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla klasy 2 liceum i technikum. Zakres rozszerzony

 • WSiP
 • ZEST_FIZYKA2WSIP
Fizyka. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Klasa 2 Podręcznik do klasy 2 obejmuje następujące działy: Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej. Pole grawitacyjne. Elementy astronomii. Pole elektrostatyczne. Zjawiska termodynamiczne. Ruch drgający harmoniczny. Podręcznik zawiera...
102,54 * 115,70 zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 98,30 zł

Opis

Fizyka. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Klasa 2

Podręcznik do klasy 2 obejmuje następujące działy:

 1. Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej.
 2. Pole grawitacyjne.
 3. Elementy astronomii.
 4. Pole elektrostatyczne.
 5. Zjawiska termodynamiczne.
 6. Ruch drgający harmoniczny.

Podręcznik zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania zadań i problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Nowe treści są zilustrowane dużą liczbą rozwiązanych przykładów, które są dla uczniów wzorem przy rozwiązywaniu zadań.

W podręczniku znajdują się także ciekawostki Wiedzieć więcej oraz infografiki do treści popularnonaukowych wraz z zadaniami. Każdy dział jest zakończony podsumowaniem wiadomości w formie repetytorium, które pomoże uczniowi powtórzyć i utrwalić wiedzę, oraz zestawem zadań wiążących zagadnienia omówione w całym dziale. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań rachunkowych (a ich pełne rozwiązania są zamieszczone w poradniku dla nauczyciela) oraz niezbędnik matematyczny, czyli wprowadzenie matematyczne niezbędne do nauki fizyki.

Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym.


Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony

Zbiór zadań do klasy 2 obejmuje następujące działy:

 1. Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej,
 2. Pole grawitacyjne,
 3. Elementy astronomii,
 4. Pole elektrostatyczne,
 5. Zjawiska termodynamiczne,
 6. Ruch drgający harmoniczny.

Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.  

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych.

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi.

W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności.

Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami – zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

Szczegóły - Fizyka 2. Podręcznik i zbiór zadań dla klasy 2 liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>