Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony

Zbiór zadań do klasy 2 obejmuje następujące działy: Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej, Pole grawitacyjne, Elementy astronomii, Pole elektrostatyczne, Zjawiska termodynamiczne, Ruch drgający harmoniczny. Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się...
52,55 * 54,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,18 zł

Opis

Zbiór zadań do klasy 2 obejmuje następujące działy:

  1. Ruch postępowy i obrotowy bryły sztywnej,
  2. Pole grawitacyjne,
  3. Elementy astronomii,
  4. Pole elektrostatyczne,
  5. Zjawiska termodynamiczne,
  6. Ruch drgający harmoniczny.

Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.  

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych.

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi.

W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności.

Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami – zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony"?
Autorami książki są Katarzyna Nessing, Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw w Polsce, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od publikacji pierwszego podręcznika, opublikowano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 miliardy sztuk. Obecnie WSiP specjalizuje się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem uznanych metodyków, naukowców i ekspertów. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też platformę internetową WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony?
Książka ta jest rekomendowana dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
216 to długość książki "Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony".
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest fizyka.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i we własnym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 2. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>