Fizyka 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja

Fizyka 2. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa edycja 2023-2025 przygotowuje do matury z fizyki i do studiów technicznych lub przyrodniczych. Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych autorów – praktyków, zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje na...
66,99 * 70,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 65,96 zł

Opis

Fizyka 2. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa edycja 2023-2025 przygotowuje do matury z fizyki i do studiów technicznych lub przyrodniczych. Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych autorów – praktyków, zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje na egzaminie maturalnym. Atuty podręcznika: Kształtowanie umiejętności niezbędnych na egzaminie. • Bloki zadań maturalnych w formule 2023 już od pierwszej klasy oswajają uczniów z egzaminem w nowej formule. • Teksty popularnonaukowe z zadaniami, umożliwiają ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, a zarazem lepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. • Niezbędnik matematyczny na końcu podręcznika pomoże uczniom opanować umiejętności niezbędne do prawidłowego rozwiązywania zadań. Nowoczesna i atrakcyjna grafika pomaga w poznawaniu i zapamiętywaniu wiadomości. • Treść wykładu wzbogacona infografikami i ciekawostkami, które inspirują do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. • Nowoczesne przedstawienie podsumowania działów w formie sketchnotek pomaga uczniom w powtórzeniu wiadomości. • Liczne ilustracje i schematyczne rysunki pomagają w zapamiętywaniu treści, a ciekawostki popularnonaukowe inspirują do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Powtarzanie i sprawdzanie wiedzy kluczem do sukcesu na maturze. • Blok zadań typu maturalnego po każdej lekcji pomaga w utrwaleniu wiedzy z danego tematu. • Po każdym dziale znajdują się bloki zadań powtórzeniowych w formule nowej matury, zawierające zadania zamknięte, otwarte, obliczeniowe i problemowe, dzięki którym uczniowie upewnią się, że dobrze opanowali materiał. • Ciekawe zadania o różnym stopniu trudności sprawią, że uczniowie stopniowo oswoją się z formą egzaminu maturalnego. Podręcznik obejmuje następujące działy: • Ruch postępowy i ruch obrotowy bryły sztywnej, • Pole grawitacyjne, • Elementy astronomii, • Ruch drgający harmoniczny, • Zjawiska termodynamiczne, • Pole elektrostatyczne.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Fizyka 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja"?
Autorami podręcznika są Maria Fiałkowksa, Barbara Sagnowksa, Jadwiga Salach, Jerzy M. Kreiner.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Fizyka 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 975/2/2023/z1. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez przedstawicieli wyznaczonych MEN w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się na stronie oglądanego produktu.


Kilka słów o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw w naszym kraju, które zaczynało działalność w 1945 roku. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25000 tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 miliardy książek. Aktualnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem uznanych ekspertów, naukowców i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań ma w ofercie też platformę internetową WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
378 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Fizyka 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>