Historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Nowa edycja podręcznika do historii to wynik pojawienia się w 2022 roku w podstawie programowej dla szkoły branżowej nowego przedmiotu, czyli historii i teraźniejszości. Nauczanie historii w branżowej szkole I stopnia zostało skoncentrowane na syntetycznym ujęciu dziejów państwa i narodu polskiego....
57,99 * 66,79 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,83 zł

Opis

Nowa edycja podręcznika do historii to wynik pojawienia się w 2022 roku w podstawie programowej dla szkoły branżowej nowego przedmiotu, czyli historii i teraźniejszości.

Nauczanie historii w branżowej szkole I stopnia zostało skoncentrowane na syntetycznym ujęciu dziejów państwa i narodu polskiego. Uzupełniono wymagania szczegółowe o wydarzenia z okresu po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej (w 2004 r.) do 2015 r. Dokonano również nieznacznych uzupełnień w treściach nauczania.

Zmiany w podstawie programowej przewidują nabycie przez uczniów podstaw wiedzy o życiu społecznym.  Autorzy w przystępny i ciekawy sposób wyjaśniają procesy historyczne, ukazują powiązania między życiem społecznym, gospodarczym i politycznym, a także tłumaczą genezę przemian cywilizacyjnych. Różnorodne, bogate materiały źródłowe ułatwiają zrozumienie złożonych zagadnień, a liczne mapy, infografiki i osie czasu systematyzują wiedzę uczniów. Dzięki blokom ćwiczeniowym i poleceniom odwołującym się do tekstów źródłowych uczniowie zapoznają się ze specyfiką zadań egzaminacyjnych.

Uzupełnieniem treści podręcznikowych są gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji. Można je wyświetlać uczniom w klasie: na ekranie projekcyjnym, telewizorze lub tablicy.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Historia SBR 1 Podręcznik zmiana 2022"?
Mirosław Ustrzycki, Janusz Ustrzycki to autorzy tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na stronie kupowanego produktu.

 
Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik ma miękkie wydanie okładki, co sprawia, że wygodnie korzysta się z niego nawet na przystanku autobusowym.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
224 to długość tytułu Historia SBR 1 Podręcznik zmiana 2022.
Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim ważne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Jaka jest data wydania tego podręcznika?
Ta pozycja została opublikowana w 2023 . Zawierając najnowsze informacje, podręcznik staje się bardziej atrakcyjny dla uczniów chcących być na bieżąco z najświeższymi materiałami.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas BS 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>