Historia i teraźniejszość. Szkoła branżowa I stopnia

Podręcznik "Historia i teraźniejszość" - zgodnie z wymaganiami podstawy programowej do nowego przedmiotu - zawiera wybrane elementy z wiedzy o społeczeństwie (dział I), a także całościowe ujęcie historii po zakończeniu drugiej wojny światowej (działy II, III i IV). Każdy temat składa się z kilku...
45,09 * 50,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 43,80 zł

Opis

Podręcznik "Historia i teraźniejszość" - zgodnie z wymaganiami podstawy programowej do nowego przedmiotu - zawiera wybrane elementy z wiedzy o społeczeństwie (dział I), a także całościowe ujęcie historii po zakończeniu drugiej wojny światowej (działy II, III i IV).

Każdy temat składa się z kilku podrozdziałów. Jest poprzedzony pytaniem odwołującym się do informacji, które uczeń winien zdobyć we wcześniejszych latach edukacji. Tekst autorski uzupełniają fotografie, grafiki, schematy i wykresy. Trudniejsze pojęcia zostały oznaczone kolorem i wyjaśnione. Niektóre fragmenty tekstu wyodrębniono i oznaczono tytułem Warto wiedzieć.

Każdy temat zawiera też zestaw zadań o różnym stopniu trudności. Najważniejsze wydarzenia historyczne lat 1945-2015 podsumowano w Kalendarium.

Na końcu podręcznika zamieszczono Listę przydatnych stron internetowych. Zawiera ona adresy internetowe organów władzy, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

We Wstępie do podręcznika Autorzy zachęcają do zachowania krytycznej postawy wobec informacji pozyskiwanych z różnych źródeł, szczególnie internetu. Informacje te mogą bowiem służyć wywieraniu wpływu na poglądy i zachowania odbiorcy. Stąd warto wyrobić sobie własną opinię na temat spraw dotyczących dzisiejszej polityki i najnowszej historii.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Historia i teraźniejszość. Szkoła branżowa I stopnia"?
Joanna Niszcz, Stanisław Zając są autorami tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.

 
W jakiej okładce jest książka?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Poręczne i lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły łatwo ją zapakować do szkolnej torby lub plecaka.

 
Kiedy wydano tę publikację?
Ten podręcznik został opublikowany w 2022 . Posiadając najnowsze informacje, podręcznik staje się atrakcyjniejszy dla uczniów, którzy chcą być na bieżąco z najświeższymi materiałami.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
"Historia i teraźniejszość. Szkoła branżowa I stopnia" to książka złożona z 176 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Historia i teraźniejszość. Szkoła branżowa I stopnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>