Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów...
59,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,04 zł

Opis

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów biurowych są obowiązkowe na rynku pracy. Wkrótce każdy z nas będzie musiał legitymować się wiedzą z zakresu programowania oraz gromadzenia, analizowania i prezentowania danych pochodzących z różnych źródeł. Rolą szkoły, a w szczególności nauczyciela przedmiotu, jest zaznajomienie uczniów z tą wiedzą w stopniu, który umożliwi im samodzielne zgłębianie tematu. Informatyka w szkole ponadpodstawowej na poziomie podstawowym: jest przedmiotem obowiązkowym prowadzonym we wszystkich klasach nie jest przedmiotem maturalnym stanowi podstawę do nauczania informatyki na poziomie rozszerzonym Dzięki pracy z książką Informatyka Europejczyka.

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2 poszerzysz swoje umiejętności programowania w języku Python. Poznasz proste algorytmy liczbowe i tekstowe oraz nauczysz się je stosować. Opanujesz podstawy kryptografii i kryptoanalizy. Sporą część podręcznika zajmują zagadnienia związane z bazami danych. Dowiesz się, jak gromadzić dane pochodzące z różnych źródeł w tabeli arkusza kalkulacyjnego. Z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi będziesz przygotowywać dokumenty seryjne, tworzyć tabele i wykresy przestawne. Przygotujesz formularze, kwerendy i raporty w relacyjnej bazie danych.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2"?
Autorami podręcznika są Korman Danuta, Szabłowicz-Zawadzka Grażyna.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2 została wydana przez Wydawnictwo Helion.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Która to część podręcznika?
To wydanie stanowi 2 część.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej INFORMATYKA EUROPEJCZYKA.
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Jakiego zakresu nauczania dotyczy ta ksiażka?
Książka ta jest przygotowana dla osób na poziomie podstawowym.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest informatyka.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Ta książka ma 160 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną graficznie. Zawarto w niej liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>