Historia i teraźniejszość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceów i techników

Pierwszy nakład realizowany jako materiał edukacyjny. Obejmuje 4 działy dotyczące dziejów świata i Polski od 1970 roku do dwóch pierwszych dekad XXI wieku. Zakres tematów zaplanowany na 39 jednostek lekcyjnych. Struktura podręcznika: działy oznaczone cyframi rzymskimi oraz rozdziały (tematy)...
72,49 * 76,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 72,46 zł

Opis

Pierwszy nakład realizowany jako materiał edukacyjny.

Obejmuje 4 działy dotyczące dziejów świata i Polski od 1970 roku do dwóch pierwszych dekad XXI wieku. Zakres tematów zaplanowany na 39 jednostek lekcyjnych.

Struktura podręcznika: działy oznaczone cyframi rzymskimi oraz rozdziały (tematy) oznaczone numeracją arabską, zaplanowane do realizacji na jednej godzinie lekcyjnej. Na końcu każdego działu znajduje się blok powtórzeniowo - ćwiczeniowy.

W poszczególnych rozdziałach, poza tekstem głównym, znajdują się m.in.: kalendaria, porządkujące najważniejsze wydarzenia , dodatkowe ramki słownikowe, wyjaśniające kluczowe pojęcia i terminy historyczne,

Warto wiedzieć z dodatkowymi ciekawostkami, teksty ( źródłowe, popularno-naukowe, publicystyczne itp.) wraz z poleceniami kształcącymi umiejętność analizy, podsumowania- syntetyczne, ujęte w kilku punktach podsumowanie najważniejszych informacji z lekcji.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Historia i teraźniejszość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceów i techników"?
Marian Buczyński, Adam Cisek, Tomasz Grochowski, Izabella Modzelewska-Rysak, Witold Pelczar, Leszek Rysak, Karol Wilczyński są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, ale te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Historia i teraźniejszość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceów i techników" został wydany przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.

 
Jakiego zakresu wiedzy dotyczy podręcznik Historia i teraźniejszość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceów i techników?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do zdobywania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest historia.

 
O wydawcy opisywanego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w Polsce. Publikując 25 tysięcy tytułów z całkowitym nakładem ponad 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
400: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną graficznie. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Historia i teraźniejszość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceów i techników

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>