Janek (nie Janka)

Zuzia uważa, że jej mała siostrzyczka ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Nie może się doczekać, kiedy Janka podrośnie i będą mogły bawić się w leśne wróżki i razem odkrywać świat. Ale w miarę upływu czasu, Janka nie wykazuje zainteresowania takimi zabawami. Woli skakać w błocie i być...
21,14 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,77 zł

Opis


Zuzia uważa, że jej mała siostrzyczka ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Nie może się doczekać, kiedy Janka podrośnie i będą mogły bawić się w leśne wróżki i razem odkrywać świat. Ale w miarę upływu czasu, Janka nie wykazuje zainteresowania takimi zabawami. Woli skakać w błocie i być superrobalem! Janka nie lubi też sukienek i długich włosów. I woli, aby nazywać ją Jankiem. Wyjątkowa i ważna historia o zmianie i jej akceptacji.
Książka wydana pod patronatem Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz Fundacji Trans-Fuzja

Erica Silverman,Holly Hatam jest autorem książki "Janek (nie Janka)".

Publikacja pt. "Janek (nie Janka)" została zakwalifikowana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry pomysł, by dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Oto 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem szlifowania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to stosunkowo krótka lektura - ma 40 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Janek (nie Janka) została opublikowana przez Wydawnictwo All Kids Publishing. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu maluchowi, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.