Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

Karty pracy dla klasy 3 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich: Młoda Polska Dwudziestolecie Międzywojenne Literatura Wojenna Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy...
39,55 * 41,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,18 zł

Opis

Karty pracy dla klasy 3 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich:

 • Młoda Polska
 • Dwudziestolecie Międzywojenne
 • Literatura Wojenna

Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie.

Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów literackich i polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania.

Karta B zawiera tekst kultury inny niż utwór literacki; ta karta akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów.

Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania).

Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego.

Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej:

 • dla zakresu podstawowego: Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara; Wiesze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa czy Jana Lechonia; Stanisław Wyspiański, Wesele; Władysław Stanisław Reymont, Chłopi; Gustaw Herling-Grudziński, Inny świat.
 • dla zakresu rozszerzonego: Gabriela Zapolska, Moralność Pani Dulskiej; Frans Kafka, Proces; Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata; Stanisław Ignacy Witkiewicz, Szewcy.

Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum"?
Autorem książki jest Ewa Nowak.
Jest autorem paru podręczników, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka "Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum" została opublikowana przez Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum?
Ten materiał jest rekomendowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało gigantyczną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z wybitnymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne cykle podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Podręcznik został opracowany do nauki przedmiotu język polski.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

 • Autor: Ewa Nowak
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302197420
 • Język: polski
 • Podtytuł: Liceum i technikum
 • ISBN: 9788302197420

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>