Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne, dzięki czemu ma wszystkie potrzebne wiadomości w jednym miejscu. Treści językowe i ortograficzne zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną...
41,64 * 45,94 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,92 zł

Opis

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne, dzięki czemu ma wszystkie potrzebne wiadomości w jednym miejscu. Treści językowe i ortograficzne zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać.

Podręcznik zapoznaje z fragmentami literatury klasycznej oraz współczesnej  przeznaczonej dla dzieci. Teksty poruszają sprawy istotne dla osób w tym wieku (m.in. miejsce dziecka w szkole, krąg przyjaciół, funkcjonowanie na portalach społecznościowych, świat marzeń). Przykłady zostały tak dobrane, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o różnym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.

Lekcje na temat współczesnych mediów uczą odpowiedzialnego i krytycznego czytania, słuchania i oglądania.

Strony działowe pt. Sztuka na co dzień przybliżają różne rodzaje sztuk plastycznych,  wprowadzają ucznia do zagadnień związanych ze sztuką.

Rozdziaływ podręczniku:

 1. Poznajmy się
 2. Nasz dom ojczysty
 3. Pradawne mity
 4. Świat Biblii
 5. Blisko natury
 6. Ogród sztuki
 7. Warto marzyć
 8. Kartki z kalendarza

Do 5 klasy, po zmianach w podstawie programowej, został dołączony rozdział z omówieniem fragmentów z Pisma Świętego.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa"?
Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
868/2/2018 - numer dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły:
 • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione wyżej szczegóły znajdują się na stronie oglądanego produktu.Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 5. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest język polski.


O wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany gracz na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało ogromną liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z uznanymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Ile stron zawiera ta pozycja?
Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa składa się z 344 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią uatrakcyjnioną graficznie. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>