Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Podręcznik do klasy 6, którego układ powiązany jest ze świętami i uroczystościami szkolnymi oraz naturalnie wpisuje się w rytm roku kalendarzowego i cykl przyrody, zawiera różnorodny materiał, w tym wiele ciekawych wiadomości o kompozytorach, instrumentach czy pieśniach historycznych. Wszystkie...
11,13 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,62 zł

Opis

Podręcznik do klasy 6, którego układ powiązany jest ze świętami i uroczystościami szkolnymi oraz naturalnie wpisuje się w rytm roku kalendarzowego i cykl przyrody, zawiera różnorodny materiał, w tym wiele ciekawych wiadomości o kompozytorach, instrumentach czy pieśniach historycznych. Wszystkie informacje podano w bardzo przystępny dla ucznia sposób. Zadania i ćwiczenia z czytelnym systemem oznaczeń aktywizują dzieci do śpiewania i grania na instrumentach. Wprawki kompozytorskie i utwory z cyklu Zostań wirtuozem rozwijają talenty i uczą dzieci mówić językiem muzyki.

Ciekawe zabawy muzyczne i repertuar piosenek znakomitych kompozytorów uwrażliwiają uczniów i rozwijają ich kreatywność, a czytanki wprowadzają w polską i światową kulturę, zarówno dawną, jak i współczesną. Podręcznik harmonijnie łączy teorię z praktyką, świat twórczości wysokiej ze współczesnym, komiksowym ujęciem, co doskonale inspiruje dzieci i do nich przemawia.

Elementy podręcznika:

  • W części Zostań wirtuozem znajdują się utwory do grania na szkolnych instrumentach.
  • Muzyczny supełek zawiera rebus lub zagadkę.
  • Na żółtych karteczkach Warto wiedzieć podano ważne informacje dotyczące świata muzyki.
  • Fermata to zabawy muzyczne, które ułatwiają zapamiętywanie i uprzyjemniają lekcje muzyki.
  • W części To ciekawe zamieszczono ciekawostki nie tylko o muzyce.
  • Biogramy pomagają przybliżyć uczniom postaci sławnych kompozytorów.
  • Nasze dzieje, nasza tradycja to część poświęcona postaciom lub wydarzeniom historycznym oraz ich związkom z muzyką.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Urszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak-Drążek, Agnieszka Sołtysik to autorzy tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa została opracowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
858/3/2019 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauki.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
  • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się na karcie kupowanego produktu.Z ilu stron składa się ten podręcznik?
132: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest muzyka.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, opublikowano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 miliardy sztuk. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem cenionych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>