Plastyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Praktyczny kurs plastyki Treści teoretycznej towarzyszy najczęściej ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce podane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia – autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart. Niektóre ćwiczenia poprzedzone są domową kuchnią plastyczną, czyli...
22,62 * 24,93 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,13 zł

Opis

Praktyczny kurs plastyki

 • Treści teoretycznej towarzyszy najczęściej ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce podane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia – autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart.
 • Niektóre ćwiczenia poprzedzone są domową kuchnią plastyczną, czyli informacjami, jak przygotować materiały plastyczne potrzebne do wykonania pracy.
 • Inspiruje dzieci do własnej twórczości dzięki ciekawym propozycjom zadań plastycznych. Pozwalają one zastosować w praktyce zdobytą wiedzę.

Przejrzysta struktura podręcznika

 • Działy, a w nich rozdziały dzielące materiał nauczania – każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną.
 • Przed każdym działem na stronie działowej umieszczono spis zagadnień i umiejętności, które uczeń zdobędzie podczas kolejnych lekcji (w punktach).
 • Po każdym rozdziale – pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz.
 • Indeks pojęć plastycznych na końcu podręcznika.

Zagadnienia plastyczne krok po kroku

 • Podręcznik napisany prostym, gawędziarskim językiem, bliskim uczniom, co daje gwarancję dobrego zrozumienia treści.
 • Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo – od kropki i kreski do bardziej skomplikowanych, co gwarantuje wygodne i efektywne kształcenie.
 • Podobnie jak w klasie 5, w klasie 6 pojawiają się nawiązania do dziejów sztuki, charakteryzujące style różnych epok (m.in. renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu) i dające obraz warsztatu plastycznego artystów. Duży nacisk położono na to, jak omawiane style w sztuce inspirowały twórców kolejnych epok, zwłaszcza – współczesnych.

Atrakcyjne ilustracje zachęcają do twórczej pracy

 • Podręcznik jest swoistym zaproszeniem do świata sztuki. Duże, barwne ilustracje – reprodukcje dzieł sztuki, rysunki, infografiki – które są doskonałym uzupełnieniem zagadnień teoretycznych, działają na wyobraźnię uczniów i ją odpowiednio kształtują.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Plastyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa"?
Stanisław Stopczyk, Barbara Neubart, Katarzyna Janus-Borkowska to autorzy tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka "Plastyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
779/3/2019 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Plastyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest niezbędny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest plastyka.


Ile stron ma ta pozycja?
112 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną graficznie. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Publikując 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem ponad 2 miliardy sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych publikacji w kraju. Specjalizuje się w wydawaniu różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą warto rozpocząć rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Plastyka. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>