Królewna Lenka i tajemnica zaginionego nosa

Cha, cha cha – rozbrzmiewają śmiechy w królewskim ogrodzie. Królewna Lenka wraz z przyjaciółmi radośnie korzysta z uroków zimy, lepiąc najwspanialszego z możliwych bałwanów. Niestety, Maksencjuszowi Teodorowi Kulce przytrafia się niemiła przygoda, w wyniku której traci marchewkowy nos i...
8,09 * 8,53 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 6,97 zł

Opis


Cha, cha cha – rozbrzmiewają śmiechy w królewskim ogrodzie. Królewna Lenka wraz z przyjaciółmi radośnie korzysta z uroków zimy, lepiąc najwspanialszego z możliwych bałwanów. Niestety, Maksencjuszowi Teodorowi Kulce przytrafia się niemiła przygoda, w wyniku której traci marchewkowy nos i słonecznikowy uśmiech. Oburzone dzieci postanawiają wytropić niecnego złodziejaszka.

Aneta Krella-Moch – znana ilustratorka książek dla dzieci. Jako pisarka debiutuje serią pełnych humoru historii z życia rezolutnej królewny. Prywatnie mama Wiktora i Artura.

Aneta Krella-Moch jest autorem tytułu "Królewna Lenka i tajemnica zaginionego nosa".

"Królewna Lenka i tajemnica zaginionego nosa" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Zbiór krótkich opowieści to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Historyjka jest w miękkiej oprawie. Poręczne wydanie sprawia, że wyruszając na wycieczkę, bez przeszkód można ją wrzucić do pleczaczka dziecka.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź też pozostałe części z serii "Królewna lenka".

Jest to krótka produkcja - jej długość to 36 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja "Królewna Lenka i tajemnica zaginionego nosa" została udostępniona przez Skrzat Wydawnictwo. Jeśli ta książeczka wciągnie dziecko, to zobacz także inne pozycje tego wydawcy.

Jeśli Twój budżet jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę książkę.