Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne

Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie...
24,22 * 36,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,02 zł

Opis

Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie ruchami narządów artykulacyjnych, usprawniają mięsień języka, wargi, podniebienie miękkie i żuchwę. Dzięki nim dziecko rozróżnia wdech i wydech, poszerza pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.

Ćwiczenia zamieszczone w książeczce mogą również być podstawą zajęć przeprowadzanych w ramach profilaktyki logopedycznej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogą być wykorzystywane przez logopedów, nauczycieli oraz rodziców do samodzielnej pracy w domu. Wszystkie zadania powinny być wykonywane dokładnie, powoli, każde z nich powtarzamy z dzieckiem co najmniej pięciokrotnie. Rolą dorosłego jest pokazanie poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcenie dziecka do wspólnej pracy.

Potraktujmy ćwiczenia jako zabawę, a wówczas będą one dla naszych pociech prawdziwą przyjemnością i wykonywać je będą z radością.

Miłej zabawy!

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne"?
Autorem tytułu jest Aleksandra Sadowska-Krajewska.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Jaka jest data wydania podręcznika "Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne"?
Ta pozycja została opublikowana w 2022 roku. Posiadając najnowsze informacje, podręcznik staje się atrakcyjniejszy dla uczniów chcących być na bieżąco z najświeższymi materiałami.


W jakiej okładce jest książka?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest lekka, z łatwością można ją spakować do szkolnego plecaka lub torby.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne to książka złożona z 34 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne

 • Autor: Aleksandra Sadowska-Krajewska
 • Wydawnictwo Impuls
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 34
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382940305
 • Język: polski
 • Podtytuł: Ćwiczenia logopedyczne dla malucha
 • ISBN: 9788382940305
 • EAN: 9788382940305
 • Wymiary: 21.0x30.0x0.3 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>