Marek z ulicy Czereśniowej

Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają. Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Psy,...
16,46 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,72 zł

Opis

Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają.

Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma!

Jest dom handlowy z piętrami trzema,

rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia,

wózek z lodami, park i kawiarnia.

Psy, koty, lisy, dzieci, rodzice,

sroki, pingwiny i zakonnice.

Rowery, traktor, skutery, auta,

czasem przejedzie z hukiem śmieciarka...

Mieszka tu Marek. Nie znasz go jeszcze?

Zobacz, jest w parku. Kto za nim drepcze?

Rotraut Susanne Berner jest autorem książki "Marek z ulicy Czereśniowej".

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Marek z ulicy Czereśniowej". Krótka forma to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Jeśli po lekturze książki, dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie wahaj się i kup też kolejne bajki z serii "Ulica Czereśniowa".

Ten egzemplarz to 1. wydanie w jęz. polskim. Oryginalnie książka została napisana w j. niemieckim.

Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość: 14 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Marek z ulicy Czereśniowej" opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to zobacz także pozostałe publikacje tego wydawcy.