Mali WIELCY. John Lennon

John przyszedł na świat w Liverpoolu podczas II wojny światowej i nie raz w nocy budziły go spadające bomby. W szkole nie miał najlepszych ocen i czasem sprawiał kłopoty, ale lubił rysować i uczył się grać na gitarze, którą dostał od mamy. Kiedy wraz z kolegami postanowił założyć zespół muzyczny,...
24,83 * 39,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,60 zł

Opis

John przyszedł na świat w Liverpoolu podczas II wojny światowej i nie raz w nocy budziły go spadające bomby.

W szkole nie miał najlepszych ocen i czasem sprawiał kłopoty, ale lubił rysować i uczył się grać na gitarze, którą dostał od mamy. Kiedy wraz z kolegami postanowił założyć zespół muzyczny, nie wiedział, że na zawsze odmieni ON historię muzyki. Cały świat oszalał na punkcie grupy „The Beatles”, która słynęła z niepowtarzalnego sposobu grania i śpiewania, talentu do tworzenia przebojów i buntowniczego stylu życia. John Lennon jest dziś znany nie tylko jako ikona muzyki, ale także jako aktywista, a jego działalność na rzecz pokoju na świecie wciąż pozostaje w pamięci ludzi. To inspirująca historia muzyka i marzyciela, który wykorzystywał swoją sławę i talent, aby wpływać na innych, dodając otuchy i nadziei na świat, w którym miłość i pokój zawsze zwycięża.

Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.

Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny.

Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY!

Maria Isabel Sanchez-Vegara to autor historii "Mali WIELCY. John Lennon".

Oryginalny tytuł opisywanej książki to Little People, BIG DREAMS.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha wręczając mu książki z kategorii "Poznawanie świata", przykładowo prezentowany tytuł "Mali WIELCY. John Lennon", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Książki dla dzieci w wieku 3-8 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To super rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź także pozostałe bajki z serii "mali WIELCY".

Tytuł to wydanie 1. w jęz. polskim. Oryginalnie publikacja była wydana w języku angielskim. Za przekład pozycji na polski odpowiada Tokarczyk Julia.

Jest to dość krótka produkcja - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Mali WIELCY. John Lennon" udostępniło Wydawnictwo Smart Books. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to zobacz również pozostałe tytuły od tego wydawcy.