Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Treści i zadania zamieszczone w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową i uwzględniają wprowadzone przez nią zmiany. W nowym wydaniu na prośby nauczycieli połączono dwa działy z geometrii: Własności figur płaskich i Pola wielokatów w jeden dział  Figury płaskie oraz przeniesiono na koniec...
43,55 * 45,12 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,64 zł

Opis

Treści i zadania zamieszczone w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową i uwzględniają wprowadzone przez nią zmiany.

W nowym wydaniu na prośby nauczycieli połączono dwa działy z geometrii: Własności figur płaskich i Pola wielokatów w jeden dział  Figury płaskie oraz przeniesiono na koniec dział Elementy statystyki opisowej. Usunięto treści wykraczających poza podstawę programową m.in. przekroje brył, deltoid, zaawansowane obliczenia procentowe.

Struktura każdego tematu jest przejrzysta i uporządkowana:

  • na początku tematu w sekcji Przypomnij sobie wymienione są zagadnienia i umiejętności, które uczeń powinien już znać z poprzednich klas lub lekcji, i powinien je sobie przypomnieć,
  • wprowadzenie nowych treści opatrzone jest licznymi przykładami,
  • treści do zapamiętania są czytelnie wyróżnione,
  • w każdym temacie są zadania do samodzielnego rozwiązania; często pojawia się zadanie wymagające niestandardowego rozwiązania,
  • na zakończenie występuje pięciozadaniowy test podsumowujący i sprawdzający opanowanie treści omawianych podczas lekcji.

Po każdym rozdziale zawierającym od kilku do kilkunastu tematów występuje blok powtórzeniowy, w którym znajdują się zadania utrwalające i sprawdzające.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ta książka liczy 320 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej działających wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało swoją działalność w 1945 r. Od wydania pierwszego podręcznika, opublikowano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 mld egzemplarzy. Obecnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem cenionych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten należy do serii "Matematyka wokół nas".
Analogicznie do pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>