Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Publikacja jest ściśle skorelowana z podręcznikiem Matematyka wokół nas. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8 Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności,...
7,95 * 21,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,37 zł

Opis

Publikacja jest ściśle skorelowana z podręcznikiem Matematyka wokół nas. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 8

Zeszyt ćwiczeń dostosowany jest do umiejętności uczniów klasy 8. Zawiera zadania głównie łatwe i o średnim stopniu trudności, które umożliwiają zrozumienie podstawowych zależności, wyćwiczenie nowych umiejętności oraz doskonalenie sprawności rachunkowej.

Treść wielu zadań  odnosi się do codziennego życia. Obejmuje takie tematy, jak: sport, internet, zakupy, elektronika czy rzeczywistość szkolna. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się jej uczą i jak zdobytą wiedzy wykorzystają w życiu.

Zeszyt ćwiczeń sprawdzi się podczas pracy zarówno na lekcji, jak i w domu – jako forma pracy domowej. Pod każdym zadaniem znajduje się miejsce na zapisanie pełnego rozwiązania, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość zweryfikowania poprawności obliczeń i toku rozumowania ucznia.

Zadania w zeszycie ćwiczeń zostały podzielone na 8 działów tematycznych, a każdy dział – na tematy. W każdym z nich znajduje się średnio 3–11 zadań różnego typu: zamknięte, otwarte, z luką oraz Prawda-Fałsz. Zadania ułożono ze wzrastającym stopniem trudności. Uczeń płynnie przechodzi do zadań trudniejszych. Na zakończenie każdego działu I–V (przed powtórzeniem) jest umieszczony zestaw Zadania sprawdzające – są to zadania na wzór zadań z arkusza egzaminacyjnego.

Dodatkowo w zeszycie ćwiczeń znajduje się Powtórzenie umożliwiające całościowe przypomnienie i utrwalenie materiału przed egzaminem ósmoklasisty. Składa się z 6 działów. Ostatni z nich to zestaw zadań powtórzeniowych, który może posłużyć jako próbny arkusz egzaminacyjny.

Spis treści w klasie 8:

I. Potęgi i pierwiastki
II. Własności figur płaskich
III. Rachunek algebraiczny i równania
IV. Bryły
V. Wprowadzenie do rachunku prawdopodobieństwa

POWTÓRZENIE

I. Liczby i działania
II. Wyrażenia algebraiczne i równania
III. Figury płaskie
IV. Bryły
V. Elementy statystyki opisowej, kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa
VI. Przed egzaminem
VI. Okrąg, koło i pierścień kołowy
VII. Symetrie
VIII. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Książka "Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa" jest pracą zbiorową, czyli w tworzenie zawartości zaangażowanych było wielu osób.


Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Ile stron ma ta pozycja?
Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa to książka złożona z 328 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną ilustracjami. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Matematyka wokół nas.
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Publikując 25 tysięcy tytułów z całkowitym nakładem ponad 2 000 000 000 sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . WSiP rozwija też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>