Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Publikacja pomocnicza dla ucznia klasy 8 pasująca do dowolnego podręcznika, zalecana do cykli Matematyka wokół nas oraz Matematyka. Zadania umieszczone w zbiorze są zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności, który został określony i oznaczony obok każdego zadania otwartego w...
31,94

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,95 zł

Opis

Publikacja pomocnicza dla ucznia klasy 8 pasująca do dowolnego podręcznika, zalecana do cykli Matematyka wokół nas oraz Matematyka.

Zadania umieszczone w zbiorze są zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności, który został określony i oznaczony obok każdego zadania otwartego w trzystopniowej skali (łatwe, średnio trudne, trudne).

Każdy rozdział tematyczny jest zakończony trzema zestawami zamkniętych zadań testowych Sprawdź, czy to umiesz o dwóch stopniach trudności (średnio trudne lub trudne).

Uczeń może pracować ze zbiorem zadań pod kierunkiem nauczyciela lub samodzielnie. Na końcu publikacji umieszczono odpowiedzi do większości zadań otwartych i wszystkich zadań testowych. Na podstawie wyniku testów Sprawdź, czy to umiesz uczeń może dokonać samooceny przed pracą klasową podsumowującą rozdział.

Zawartość Zbioru zadań

Część pierwsza została podzielony na pięć rozdziałów tematycznych:

 1. Potęgi i pierwiastki
 2. Własności figur płaskich
 3. Rachunek algebraiczny i równania
 4. Bryły
 5. Wprowadzenie do kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa

Druga część zbioru to zadania powtórzeniowe, obejmujące materiał klas 1-8 szkoły podstawowej. Rozdział VI zawiera dwa przykładowe zestawy zadań egzaminacyjnych,  jakie pojawiły się w informatorze CKE o egzaminie ośmioklasisty.

 1. Liczby i działania
 2. Wyrażenia algebraiczne i równania
 3. Figury płaskie
 4. Bryły
 5. Elementy kombinatoryki, statystyki opisowej i rachunku prawdopodobieństwa
 6. Przed egzaminem

Część trzecia

 1. Okrąg, koło i pierścień kołowy
 2. Symetrie
 3. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja "Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa" została opracowana przez Wydawnictwo WSiP.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.


O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej działających wydawnictw w naszym kraju, które rozpoczęło działalność w 1945 r. Od wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 000 000 000 egzemplarzy. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem uznanych ekspertów, naukowców i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań ma w asortymencie też serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników oraz Klub Nauczyciela.

Ile stron zawiera ta pozycja?
"Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa" to książka złożona z 240 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, tj. matematyka.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>