Naturalnie Montessori

Pomóż mi zrobić to samemu Pomóż swojemu dziecku w nauce i rozwoju, z pomocą metody Montessori!Naturalnie Montessori to 35 kart z aktywnościami dla maluchów, które rozwiną pewność siebie i niezależność dziecka. Autorki Magdalena i Katarzyna Szcześniewskie z Centrum Edukacji Montessori, łączą zasady...
26,92 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,37 zł

Opis

Pomóż mi zrobić to samemu

Pomóż swojemu dziecku w nauce i rozwoju, z pomocą metody Montessori!Naturalnie Montessori to 35 kart z aktywnościami dla maluchów, które rozwiną pewność siebie i niezależność dziecka.

Autorki Magdalena i Katarzyna Szcześniewskie z Centrum Edukacji Montessori, łączą zasady pedagogiki Montessori z praktycznymi sugestiami wykonywania ćwiczeń i zabaw, zawartych w książce.

Naturalnie Montessori to:

 • Celowe ćwiczenia- koncentracja na nauce określonej umiejętności.
 • Proste instrukcje- zdjęcia i ilustracje krok po kroku pokazujące wykonanie ćwiczenia oraz symbole informujące o stopniu trudności, czasie i potrzebnych materiałach.
 • 7 obszarów tematycznych: życie codzienne, mała motoryka, sensoryka, język, sztuka, botanika i zoologia.
 • Komentarze eksperta- naukowe omówienie każdego ćwiczenia.
 • Dodatkowe porady- podpowiedzi jak zmienić poziom trudności bądź zmodyfikować pomoc
 • Szybka realizacja- tanie i proste materiały, które znajdziesz w swoim domu.

Wspieraj, inspiruj i zachęcaj swoje dziecko do naturalnego rozwoju wraz z książką Naturalnie Montessori!


O autorce

Magdalena Szcześniewska- Trener metody Montessori w Centrum Edukacji Montessori, nauczyciel z certyfikatem AMI (Association Montessori Internationale), współwłaścicielka przedszkola Il Mio Montessori. Autorka bloga trenermontessori za pośrednictwem którego dzieli się swoją pasją, wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Magdalena Szcześniewska,Katarzyna Szcześniewska jest autorem historii "Naturalnie Montessori".

"Naturalnie Montessori" to książka z kategorii kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają przedszkolaki do różnorodnych działań twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, ćwiczą te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Oto spełnia się marzenie rodzica: rozwój i dobra zabawa w jednym!

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

 • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
 • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością skłoni go do zadawania wielu pytań.
 • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
 • Ponadto lektura książeczek wspiera małych ludzi w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
 • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Pozycja "Naturalnie Montessori" została opublikowana przez Wydawnictwo Api Papi. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to zobacz również pozostałe publikacje tego wydawcy.